pomysł na biznes

Pomysł na biznes

      1 komentarz do Pomysł na biznes

Pomysł na biznes jest pierwszym krokiem do otwarcia własnej firmy. To właśnie od niego wszystko się zaczyna. Gdy jednak znajdziesz już idealny pomysł, to możesz stworzyć biznes plan i starać się o dofinansowanie zewnętrzne, by zdobyć środki na otwarcie działalności.

By znaleźć pomysł na biznes miej oczy szeroko otwarte

Aby znaleźć idealny pomysł na biznes, należy dokładnie rozejrzeć się wokół siebie. Być na bieżąco z aktualnymi trendami. Dobrym narzędziem do trendwatchingu jest na przykład GoogleTrends. Można się dzięki niemu dowiedzieć, co szukali internauci w danym czasie. Przydatnymi narzędziami będą także: Watchcunt (opracowany przez eBay), czy Sales Rank Express (funkcjonujący na bazie Amazona).
Dzięki tym narzędziom dowiemy się, które towary są popularne.
Poniżej przedstawię kilka pomysłów na biznes dla każdego.

Handmade

Rękodzieło jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają jakieś talenty, np. potrafią szyć czy pleść koszyki z wikliny, czy tworzyć ręcznie piękną i oryginalną biżuterię. Z takiej pasji można stworzyć dochodowy interes. Dlatego zanim się zdecydujesz na takie rozwiązanie, rozejrzyj się dokładnie i sprawdź jak wyglądają ceny w branży, którą chcesz się zająć i postaraj się obliczyć w jakiej sumie mogłaby się zamknąć Twoja oferta, ile mógłbyś wytworzyć takich przedmiotów oraz najważniejsze ile mógłbyś na nich zarobić. Warto w takim wypadku postawić także na osobę, która zajmie się sprzedażą, bo wtedy więcej czasu będzie można poświęcić na tworzenie rękodzieła.

Organizowanie imprez

Jeżeli jesteś osobą łatwo nawiązującą kontakty i komunikatywną, to będzie to idealny biznes dla Ciebie. Do prowadzenia interesu będzie potrzebny Ci telefon, notes, laptop i połączenie z siecią.
Oferta organizowania eventów jest bardzo szeroka. Może to być na przykład organizowanie imprez firmowych, domowych przyjęć, wesel, czy nawet międzynarodowych konferencji. Liczy się pomysł i zaangażowanie. Na początek przydatne będą informacje kto i za jaką kwotę daną usługę będzie chciał wykonać. Ważna jest także reklama, by dotrzeć z ofertą do klienta.

Prowadzenie bloga

Kiedyś popularne były pamiętniki, teraz zamiast nich można założyć bloga. Jest to miejsce, gdzie wyraża się opinie, prowadzi dyskusje oraz poleca produkty. Jeżeli nasz blog stanie się popularny i poczytny, to mamy szanse na spory zarobek z reklamy.

Prowadzenie food trucka

Ostatnimi czasy coraz modniejsze staje się prowadzenie jedzenia w obwoźnych kuchniach. Jednak gdy chcemy otworzyć taką działalność, warto zastanowić się nad oryginalnym menu. Gdyż najwięcej food trucków serwuje fast foody. Dobrze zatem wyróżnić się z tłumu i zaskoczyć przyszłego klienta oryginalnym jedzeniem. Zakładając działalność, można poszerzyć ją o catering, gdzie będzie można serwować dania na prywatnych przyjęciach czy imprezach firmowych.

Firma sprzątająca

W dobie perfekcyjnej pani domu, takie firmy całkiem dobrze radzą sobie na rynku. Nie każdy bowiem ma czas na sprzątanie, ale za to każdy chce mieć czysto i schludnie w swoim domu. Dlatego ludzie decydują się na firmy sprzątające. Prowadząc taką firmę będziesz musiał zastanowić się, czy usługi wykonasz sam, czy może zatrudnisz do tego celu pracowników, dla których wyszukasz zlecenia.

Produkty ekologiczne

Od jakiegoś już czasu panuje moda na zdrowy tryb życia, a także zdrowe jedzenie. Co raz bardziej jesteśmy świadomi tego, co jemy i dlatego zwykle decydujemy się na ekologiczne produkty. Mają one więcej wartości odżywczych i dzięki temu korzystnie wpływają na nasze zdrowie, a co za tym idzie samopoczucie. Można zatem zająć się uprawą ekologicznych warzyw, przetworów, sosów czy owoców.
Musimy zorganizować certyfikat, co niestety wiąże się z niemałymi kosztami.

Jaki pomysł na biznes wybrać?

Istnieje wiele pomysłów na biznes. Jeżeli własna firma to nasze marzenie, to nic nie powinno stanąć nam na przeszkodzie do jego zrealizowania. Trzeba spełniać swoje marzenia i realizować pomysły, bo mogą okazać się one żyłą złota. Podstawa do determinacja w dążeniu do celu i otwarty umysł. Wokół nas bowiem istnieje wiele rzeczy, które mogą stać się dla nas inspiracją.

Macie inne pomysły na biznes? Podzielcie się nimi w komentarzu.

1 comment on “Pomysł na biznes

  1. SoSiMPLY

    Dobrym pomysłem na biznes jest również dropshipping. Hurtownia odzieży sosimply.pl oferuje taką formę rozwijania firmy. Dodatkowo nie potrzeba również przestrzeni magazynowej by ruszyć z własnym biznesem. Także dlaczego nie? 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *