praca w domu

Uwaga na oferty pracy w domu

      Brak komentarzy do Uwaga na oferty pracy w domu

Praca w domu jest nierzadko ideałem dla osób pracujących na etacie w biurowcach. Młodzi ludzie, poszukując najlepszego dla siebie sposobu na zarabianie pieniędzy, często przyglądają się atrakcyjnie wyglądającym ofertom pracy zdalnej, publikowanym na grupach Facebook lub portalach ogłoszeniowych. Niestety większość z nich nie jest prawdziwymi ofertami pracy. Na co uważać poszukując oferty pracy w domu?

Afiliacja produktów bankowych

Najczęstszym przykładem nadużycia są oferty „pracy”, które są w rzeczywistości programi partnerskimi dla konkretnych produktów bankowych. Dający tego typu ogłoszenia mają prowizje od np. lokat, które zostaną zakupione za pośrednictwem ich linka afiliacyjnego. „Praca” polega tutaj na tym, że i my będziemy nawoływać kolejne osoby do rejestracji w programie, a osobom, które są „wyżej” nabijać tym samym wyższe prowizje. Trudno nazwać to pracą. W tym przypadku nie ma mowy o pewnym zarobku, który tak mocno jest podkreślany w ogłoszeniu.

Piramidy finansowe

W tym przypadku chodzi o zakładanie konta w programie, w którym osoba oferująca Ci pracę, otrzymuje małą kwotę. Ty – jako nowy członek „firmy” – zarobisz bardzo niewiele lub wcale. Często w tego typu programach jesteśmy proszeni o wpłacenie pieniędzy w dolarach. Jeśli to uczynimy – celem późniejszego zysku – z dużym prawdopodobieństwem swoją gotówkę stracimy, a nasz „rekruter” otrzyma prowizję od wpłaconej przez nas sumy. Abyśmy mogli zarabiać na tych samych zasadach co nasz „pracodawca” musimy wykonywać te same zadania co on. A zatem reklamować się na grupach Facebook’a, portalach ogłoszeniowych i … oszukiwać ludzi perspektywą godnego zarobku.

Po czym rozpoznać nieprawdziwą ofertę pracy?

Jeśli zobaczymy wystarczająco dużo tego typu ofert pracy, ich cechy charakterystyczne zaczną nam się uwypuklać, a wtedy rozpoznanie przyjdzie z łatwością. Wchodząc w piramidy finansowe lub sprzedając produkty bankowe stracisz czas, a pieniądze zarobią jedynie firmy, które są właścicielami danych artykułów. Przyjrzymy się najbardziej popularnym zwrotom i zachętom, jakie spotkać można w ogłoszeniach takich ofert „pracy”:

  • „Zarobisz 1 000 zł w tydzień! Bez wysiłku!” | „Zarobisz od 3 000 zł wzwyż”
  • „Bez wkładu własnego, bez inwestycji”
  • Wymagania 18 lat i konto bankowe
  • Kilka wypłat w ciągu dnia, szybkie wypłaty
  • Duże zarobki przy pracy dodatkowej
  • Krótki czas pracy – pracujesz tylko 30 minut/1h/2h dziennie
  • Często występuje również zdjęcie dużej ilości banknotów
  • „Nie składaj CV. Napisz do mnie wiadomość”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *