Greenpanthera – opinie o panelu

greenpanthera

GreenPanthera to amerykańska strona umożliwiająca zarabianie na ankietach internetowych, a także uzyskiwanie zwrotów za zakupy dokonywane w sklepach partnerskich. Właścicielem portalu jest firma A&K International Inc., a sama platforma działa w kilkunastu krajach świata.

Jak działa Greenpanthera

Portal daje użytkownikom możliwość czerpania korzyści finansowych za wypełnianie płatnych ankiet. Wypłaty dokonywane są przez PayPala.

Aby móc uczestniczyć w panelu i wypełniać ankiety, należy mieć ukończone 18 lat. Rejestracja na stronie jest w pełni darmowa, a nowy użytkownik dostaje na start 5 dolarów.

Na stronie GreenPanthera można mieć wyłącznie jedno zarejestrowane na siebie konto, a wszelkie próby podwójnej rejestracji są nielegalne i mogą zakończyć się zablokowaniem obydwu kont użytkownika.

Rejestracja na stronie

Choć portal stanowi własność amerykańskiej firmy, strona jest przetłumaczona na kilkanaście różnych języków, w tym polski. Dzięki temu możliwe jest wypełnianie ankiet nawet bez znajomości żadnego języka obcego.

Wchodząc na stronę, w górnej części można dokonać wyboru języka. Następnie po prawej stronie u góry widnieje możliwość rejestracji. Do tego procesu wystarczy podanie aktualnego adresu e-mail, który należy potwierdzić, a także hasła do portalu. Dopiero później można wypełnić podstawowe dane statystyczne, które umożliwiają lepsze profilowanie proponowanych ankiet.

Sposoby zarabiania w Greenpanthera

Podstawową formą uzyskiwania korzyści finansowych na Greenpanthera jest wypełnianie płatnych ankiet. Dodatkowo, można również skorzystać z programu partnerskiego, w którym otrzymuje się 10% zarobionych punktów każdej osoby, która zarejestrowała się poprzez unikalny link polecający.

Kwoty, jakie można uzyskać za wypełnianie ankiet różnią się między sobą i uzależnione są głównie długością ankiety. Wartości jednej ankiety wahają się w okolicach kilku złotych, choć zdarzają się również lepiej płatne opcje.

Portal proponuje także niekiedy zniżki do sklepów partnerskich, dzięki czemu można zaoszczędzić na zakupach lub programy cashbackowe. W praktyce jednak ta forma oszczędzania pieniędzy jest trudna do zrealizowania dla Polaków, bowiem partnerskie strony internetowe to zagraniczne sklepy.

Greenpanthera – sposób działania

Greenpanthera tak jak wiele innych paneli ankietowych rozsyła maile informujące o otrzymaniu nowej ankiety. Można powiedzieć nawet, że przysyła za dużo powiadomień, więc czasem warto wyłączyć taką rozsyłkę w ustawieniach profilu. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać o samodzielnym sprawdzaniu dostępności ankiet – najlepiej codziennie, aby osiągnąć najlepsze zyski.

Po wypełnieniu informacji pomagających profilować ankiety (dane te należy wypełnić w zakładce „dane osobowe”), ankiety pojawiają się właściwie codziennie. Warto jednak wspomnieć, że otrzymanie ankiety nie oznacza automatycznie kwalifikacji do niej. Zdarza się, że po wypełnieniu kilku podstawowych informacji okazuje się, że osoby o danym profilu nie są potrzebne do badania. W takiej sytuacji nie otrzymuje się wynagrodzenia za ankietę.

Minimalna kwota do wypłaty

Jak większość tego typu portali, również i tutaj ustalono minimum do wypłaty. W przypadku Greenpanthery, założyciele strony ustalili, że aby móc wypłacić środki, należy uzbierać 30 dolarów. Jako że średnie wartości za jedną ankietę wahają się między 0,6 USD a 1 USD – oznacza to wypełnienie minimum 30 ankiet (przy założeniu otrzymania wyłącznie ankiet wartych 1 USD).

Po zebraniu wymaganej minimalnej kwoty, można ją wypłacić. Zgodnie z deklaracją na stronie, środki trafią na podane konto PayPal w ciągu 4 do 10 dni roboczych.

Ta forma zarobkowania nie przyniesie raczej dużych dochodów. Należy traktować ją raczej jako dodatkowe źródło pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *