Toluna – opinie o panelu

toluna

Opinie i wymiana spostrzeżeń na temat produktów i usług są bardzo ważne. Klienci coraz częściej poszukują ich w sieci. W związku z tym powstaje coraz więcej paneli dyskusyjnych i ankietowych, które umożliwiają wymianę opinii na temat dostępnych na rynku rozwiązań. Jedną z takich platform jest panel ankietowy Toluna.

Czym jest panel ankietowy Toluna?

Toluna to platforma, na której można się zalogować się w celu wyrażania opinii na temat usług i produktów. Dzięki temu użytkownicy mogą przekazywać swoje opinie na temat produktów i usług firmom je oferującym. Wyrażanie swojego zdania ma realny wpływ na decyzje firm co do dalszego rozwoju, dystrybuowania i reklamowania produktów. Opinie można przekazywać w formie ankiet, dyskusji oraz głosowań.

Każda aktywność na stronie jest nagradzana punktami, a publikowane na platformie opinie mogą być także umieszczane na stronie internetowej należącej do użytkownika. Toluna jest zatem wspaniałym rozwiązaniem w przypadku influencerów i osób aktywnie działających w sieci. W zamian za aktywny udział w społeczności użytkownicy mogą liczyć na ciekawe nagrody.

Jak działa Toluna i jak zbiera dane?

Rejestracja na platformie Toluna jest bezpłatna. Podczas niej użytkownik musi podać najważniejsze informacje jak dane osobowe, data urodzenia, płeć, a także status na rynku pracy. Dzięki temu oferowane mu ankiety i głosowania są dopasowywane do jego cech, a także późniejsza analiza danych jest znacznie łatwiejsza. Podanie swojego adresu pozwala na ankietowanie w adekwatnych tematach oraz wysyłanie prezentów na odpowiedni adres. Wszystkie dane są strzeżone i wykorzystywane tylko do celów statystycznych, analizy opinii itp. Firmy otrzymujące wyniki badań dostają je w takiej formie, aby wszystkie dane były zastrzeżone. Kolejnym ważną kwestią jest fakt, że żadne dane nie są udostępniane agencjom reklamowym, czy też telemarketerom.

Narzędzia zbierające dane

Osoby zarejestrowane na portalu mogą wyrażać swoje opinie na kilka sposobów. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest ankieta. Ten rodzaj wywiadu jest dodawany przez klientów platformy, m.in. agencje reklamowe, firmy badające tendencje na rynku oraz instytucje publiczne i państwowe. Pytania zawarte w ankietach mają na celu zebranie opinii na temat produktów, usług, preferencji, zwyczajów i nawyków.

Ankiety mogą mieć zróżnicowaną długość, ale zwykle ich wypełnienie nie trwa dłużej niż 20 minut. Obok pytań odnoszących się ściśle do tematu, na początku wszystkich ankiet są pytania potwierdzające przynależność do danej grupy badawczej. Dzięki temu wszystkie wyniki są rzetelne i miarodajne. W sytuacji, kiedy osoba wypełniająca ankietę nie kwalifikuje się do danej grupy, wówczas jej odpowiedzi nie są brane pod uwagę.

Inne sposoby określania preferencji

Oprócz ankiet osoby zarejestrowane na portalu mogą wyrażać swoje zdanie na inne sposoby. Należą do nich:

  • dyskusja w tematach z innymi użytkownikami, które można zakładać samodzielnie,
  • głosowanie, które pozwala wybierać pomiędzy kilkoma różnymi opcjami i opowiadać się za najlepszą według siebie,
  • pojedynek — głosowanie użytkowników pomiędzy dwiema opcjami.

Nagrody w Toluna

Korzystanie z portalu i zdobywanie punktów idzie w parze z ciekawymi nagrodami. Można wyróżnić wśród nich m.in. losy na loterię, gadżety Toluny, specjalne nagrody, a także bony do sklepów. Podsumowując, korzystanie z Toluny niesie ze sobą wiele korzyści. Pozwala wyrazić woje zdanie, podzielić się nim z innymi oraz zyskać wartościowe nagrody. Ciekawe dane można umieszczać także na własnej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *