Jak dorobić do pensji

jak dorobić do pensji

Niestety nie każdy może pochwalić się na tyle dużą wypłatą, aby całkowicie przestać myśleć o zarabianiu pieniędzy. Większość z nas szuka możliwości, które pozwolą dorobić do pensji w wolnej chwili. Na szczęście jest na to wiele możliwości, a w przypadku wielu z nich wystarczy nam jedynie dostęp do internetu. Zatem jak zdobyć dodatkowe pieniądze?

Jak dorobić do pensji przez internet

Oczywiście najciekawszą opcją wydaje się dorabianie przez internet, gdyż możemy to robić w warunkach, które sami sobie stworzymy, czyli w domu. Zaletą takiego rozwiązania jest również dodatkowa mobilność, jeśli akurat najdzie nas ochota, aby wyjść – możemy kontynuować zarabianie choćby na telefonie. Poniżej kilka możliwości, które pozwolą dorobić do pensji przez internet.

Wypełnianie ankiet

Zarabianie na wypełnianiu ankiet jest jednym z łatwiejszych i popularniejszych sposobów na dorobienie do pensji, gdyż praktycznie każdy może to robić. Oczywiście ilość dostępnych ankiet uzależniona będzie od profilu osoby, która zechce podjąć się takiego zajęcia dodatkowego, ale możemy z powodzeniem dorobić w ten sposób nawet kilkaset złotych miesięcznie, a to jest to już całkiem przyzwoity dodatek do pensji. Warto zwrócić uwagę, że nie musimy oczywiście wypełniać każdej ankiety, którą dostaniemy. Możemy wybierać tylko te, które nam odpowiadają, choć najczęściej taka ankieta trwa raptem kilka lub kilkanaście minut.

Listę paneli, które płacą za wypełnianie ankiet znaleźć można tu na stronie (w kategorii Płatne ankiety).

Testowanie produktów

Często możemy spotkać się również z możliwością testowania produktów (najczęściej kosmetyków) w zamian za pieniądze. Jest to dość ciekawy sposób, choć głównie na oszczędności związane z zakupem konkretnych produktów, aniżeli z faktycznym dorabianiem do pensji. Jest tak, ponieważ często jedynym wynagrodzeniem jest produkt, który otrzymamy za darmo do testowania. Nie oznacza to jednak, że firmy nigdy nie płacą za coś takiego. Wszystko uzależnione jest od tego co i w jaki sposób testujemy.

Więcej na temat testowania kosmetyków i innych produktów na stronie: https://pomocnikodchudzania.pl/testowanie-kosmetykow-i-innych-produktow/

Praca jako freelancer

Ciekawym sposobem na dorobienie do pensji jest również praca jako wolny strzelec, czyli freelancer. Tego typu zajęcie wymaga już wprawdzie pewnych umiejętności, ale nawet z ich nabyciem nie powinno być większych problemów. Oczywiście wszystko uzależnione jest od tego, które zajęcia nas interesują. Z pewnością jedne z lepiej płatnych dotyczą programowania, ale jest to już dość trudny temat i, aby go dobrze opanować potrzeba niestety sporo czasu.

Do tych łatwiejszych z pewnością możemy zaliczyć copywriting, czyli pisanie artykułów i innych tekstów na zlecenie. Tutaj oczywiście przyda się „lekkie pióro”, ale doświadczenie przychodzi z czasem, a zacząć może praktycznie każdy. Jest bowiem wiele serwisów, w których wystarczy założyć konto, aby zacząć zarabiać.

MLM

Pisząc o dorabianiu do pensji, nie sposób nie wspomnieć o możliwościach jakie daje MLM. Wprawdzie nie każdy będzie w stanie osiągnąć tutaj satysfakcjonujące zarobki, gdyż tego typu zarabianie wymaga już jednak sporo zaangażowania. jest to jednak model, który ma naprawdę duży potencjał, jeśli umiemy sprawnie budować zespół. Nie jest tajemnicą, że najwięcej zarabiają tutaj liderzy, a nie pojedynczy sprzedawcy, dlatego też tak ważne jest budowanie aktywnego zespołu.

Praca jako tajemniczy klient

Ciekawym sposobem na dorobienie do pensji jest również zostanie tajemniczym klientem. Jego praca polega na odwiedzaniu wybranych placówek w celu kontroli obsługi klienta oraz ekspozycji towarów na półkach. Ilość zleceń tego typu mocno uzależniona jest od miejsca zamieszkania, ale chcąc dorabiać w ten sposób warto zarejestrować się w serwisach, które oferują tego typu pracę dodatkową.

Podsumowanie

Praca dodatkowa to świetny sposób, który pozwala dorobić do pensji, choć bywają sytuacje, że z czasem jest w stanie całkowicie zastąpić etat. Jest tak bowiem wiele zajęć np. praca jako freelancer, ma tak duży potencjał zarobkowy, że przy odpowiednim zaangażowaniu, jest w stanie przynieść naprawdę duże zarobki. Warto zauważyć, że wiele osób utrzymuje się wyłącznie z tego.

Nawet jeśli nie uda nam się uzyskać zarobków, które pozwolą na rezygnację z etatu, praca dodatkowa jest w dalszym ciągu dobrą opcją, aby dorobić do pensji i podreperować domowy budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *