Opinie.pl – opinie o panelu

opinie.pl

Opinie.pl to panel ankietowy, za pośrednictwem którego przeprowadzane są badania dotyczące rozmaitych dziedzin. Dla wielu osób stanowi on formę dodatkowego zarobku, który nie wymaga wiele wysiłku. Jest to jeden z najstarszych portali tego typu działających na polskim rynku.

Jak działa Opinie.pl

Strona o opiniach istnieje na polskim rynku od 2007 roku i stanowi własność firmy IQS sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Po założeniu konta i podaniu podstawowych danych, panelista czeka na otrzymanie ankiety.

Wszelkie ankiety są nagradzane różnymi ilościami punktów, a za zebranie określonej ilości – możliwe jest zamienienie ich na nagrodę. Wśród dostępnych form gratyfikacji znajduje się między innymi możliwość zamiany punktów na środki pieniężne wypłacane na PayPal lub konto bankowe lub bon do Zalando czy inne nagrody rzeczowe. Istnieje również możliwość przeznaczenia punktów na cele charytatywne.

Proces rejestracji w Opinie.pl

Aby rozpocząć uczestnictwo w badaniach, konieczne jest założenie na opinie.pl w pełni darmowego konta. W formularzu zgłoszeniowym podajemy jedne z najbardziej podstawowych danych, takie jak płeć, data urodzenia, wykształcenie i inne dane, służące głównie do celów statystycznych.

W następnym kroku należy wybrać swoją nazwę użytkownika, ustawić hasło i zapoznać się z regulaminem działania strony, a następnie potwierdzić jego znajomość. Od tej pory można już wypełniać ankiety.

Początkowe ankiety profilowe

Na samym starcie nowy panelista jest proszony o wypełnienie bardzo ogólnych, krótkich ankiet, które mają na celu przekazanie podstawowych informacji o osobie, która chce współpracować z opinie.pl.

Tematyka tych ankiet jest dość rozległa, jednak dotyczy najbardziej podstawowych kwestii z nimi związanych – między innymi preferowanych form spędzania czasu wolnego czy odbywanych podróży. Aby zachęcić nowego użytkownika do poświęcenia czasu na wypełnienie profilu, portal oferuje punkty za ich uzupełnienie.

Wypełnienie ankiet profilowych ma na celu odpowiedni dobór głównych badań prowadzonych przez portal. Kiedy profil jest już kompletny, wystarczy oczekiwać nadesłania ankiet tematycznych, za wypełnienie których do profilu przypisywane są punkty bonusowe.

Ankiety dla panelistów IQS

Po wypełnieniu profilu, panelista musi poczekać na otrzymanie badania. Czas ten różni się w przypadku poszczególnych użytkowników i jest uzależniony głównie od aktualnych potrzeb portalu.

Wypełnienie ankiety zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Uzależnione jest to od ilości pytań w ankiecie, podobnie jak liczba punktów do zdobycia: im dłuższa ankieta, tym lepsza gratyfikacja. Przyznane punkty można wymieniać na atrakcyjne nagrody, jednak samo zbieranie jest czasochłonne. Choć zależy głównie od ilości otrzymywanych ankiet, nie należy nastawiać się, że nagrodę uda się uzyskać w ciągu tygodnia – to raczej kwestia kilku tygodni.

Uczestnictwo w panelu jest w pełni darmowe, a sam panel jak najbardziej wypłacalny i cechujący się dobrymi opiniami..

Ilość otrzymywanych ankiet jest w głównej mierze uzależniona od aktualnego profilowania. Poszczególne badania wymagają zupełnie innych grup docelowych, co w praktyce oznacza, że można mieć szczęście i dostać kilka ankiet w krótkich odstępach czasu lub dwie czy trzy ankiety miesięcznie.

Program partnerski Opinie.pl

Dla osób, które chcą zdobywać więcej punktów, portal stworzył specjalny program partnerski. W ramach jego działania możliwe jest zapraszanie znajomych do udziału w panelu, a w zamian – otrzymuje się 20% punktów, które zebrał on poprzez wypełnianie ankiet.

Część użytkowników tworzy całe siatki osób, dzięki którym otrzymują bonusowe punkty, co znacznie przyspiesza cały proces ich zbierania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *