Składanie teczek – czy ta praca w domu się opłaca?

składanie teczek praca w domu

Szukając dodatkowego źródła zarobku często decydujemy się na zajęcia, które nie wymagają specjalnych umiejętności i z powodzeniem możemy z wykonywać je w domu. Na szczęście możliwości pracy w ten sposób jest naprawdę sporo, więc nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem odpowiedniej oferty. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie warte są uwagi, a niektóre z nich to zwyczajne oszustwa, na których możemy nawet stracić pieniądze. Przykładem może być składanie teczek, które choć obecnie nie daje zarobić, to w dalszym ciągu cieszy się sporym zainteresowaniem. Co warto wiedzieć o tym zajęciu i jakie alternatywy będą zdecydowanie lepsze?

Jak wygląda praca w domu polegająca na składaniu teczek

Na stronach z ofertami pracy chałupniczej w dalszym ciągu znajdziemy oferty tego typu, które kuszą niskimi wymaganiami, a w zasadzie ich brakiem oraz stosunkowo wysokimi zarobkami. Teoretycznie nasze zajęcie polegałoby na odebraniu przesłanych materiałów, następnie złożeniu ich i finalnie odesłaniu do zleceniodawcy. Taka praca w domu faktycznie wydaje się bardzo prosta, więc niestety sporo osób decyduje się na jej podjęcie, choć są to zwykłe oszustwa. Jak działają i dlaczego taka praca zwyczajnie nie ma sensu?

Na czym polega oszustwo przy składaniu teczek?

Osoby interesujące się już dłuższy czas pracą w domu z pewnością natknęły się na wiele ofert, które nie zawsze okazywały się uczciwe. Tak niestety jest i w przypadku pracy polegającej na składaniu teczek. Zajęcie tego typu przypomina popularne niegdyś składanie długopisów, którego mechanizm oszustwa zastosowany został również tutaj. Z reguły wygląda to tak, że płacimy za materiały, a następnie kontakt ze zleceniodawcą zupełnie się urywa. Oszust dostaje pieniądze, a my zostajemy z niczym. Wprawdzie kwoty z reguły nie są duże, ale to zawsze strata, a dodatkowo może zniechęcić do poszukiwania pracy w domu, która jest jak najbardziej możliwa. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy jakich zajęć się podjąć i gdzie szukać ofert.

Jakie alternatywne metody pracy w domu wziąć pod uwagę?

Skoro nie składanie teczek, to co? Sposobów na zarabianie w domu jest wystarczająco wiele, aby całkowicie odpuścić sobie zajęcia tego typu. Jednak sam wybór odpowiedniej metody zarabiania zależy od umiejętności, ilości wolnego czasu oraz przede wszystkim oczekiwań finansowych.

Rzecz jasna w przypadku tych łatwiejszych nie powinniśmy nastawiać się na jakieś wielkie kwoty, ale z pewnością pozwolą dorobić do pensji i poprawić stan budżetu domowego. W przypadku tych bardziej wymagających i czasochłonnych możliwa jest nawet całkowita rezygnacja z etatu i utrzymywanie się wyłącznie z pracy w domu. Więcej informacji na temat różnych sposobów zarabiania przez internet znaleźć można na stronie: https://zarabiajprzez24.pl/praca-w-domu-zarabianie-przez-internet/

Dlaczego takie oferty pracy dalej widnieją w internecie?

Wiele osób z pewnością zastanawia się dlaczego oferty dotyczące składania teczek w domu dalej widnieją w internecie skoro jest to oszustwo. Jest tak, ponieważ poszkodowani ze względu na stosunkowo niewielką stratę rzadko zgłaszają sprawę na policję. Dlatego też w internecie w dalszym ciągu natkniemy się na osoby oferujące pracę w domu polegającą na składaniu teczek. Jednak nie oznacza to, że wszyscy fikcyjni „pracodawcy” są bezkarni, bowiem sporo osób usłyszało już zarzuty w tej sprawie.

Dlaczego praca polegająca na składaniu teczek w domu nie ma sensu?

Postęp technologiczny sprawił, że większość prostych prac wykonują obecnie maszyny, a ludzie zwyczajnie nie są do tego potrzebni. Dlatego płacenie komuś za takie składanie teczek zupełnie mijałoby się z celem- zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę proponowane stawki, które zdecydowanie nie należą do najniższych. Maszyna zrobi to nie tylko znacznie taniej, ale również szybciej, jeśli weźmiemy pod uwagę produkcję taśmową.

Przykładowe oferty pracy w domu polegającej na składaniu teczek

Wyszukanie w internecie oferty pracy w domu polegającej na składaniu teczek kartonowych nie należy do rzeczy przesadnie skomplikowanych. W sumie jedyne co musimy zrobić, to wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce, a z całą pewnością znajdziemy przynajmniej kilka z nich. Jak łatwo zauważyć wszystkie z nich niewiele różnią się od siebie, więc możliwe nawet, że wystawia je jedna osoba (lub grupa osób).

Przyjrzyjmy się pierwszej z nich, w której do złożenia mamy zestawy składające się z 500 lub 1000 sztuk. Wynagrodzenie w wysokości 18 groszy otrzymujemy za złożenie każdej z nich, więc interesuje nas przede wszystkim to, ile czasu średnio na to potrzeba. Tutaj informacje są różne, ale z opisu większości ofert dowiemy się, że z reguły minuta na to wystarczy.

Przeliczając wynagrodzenie wychodzi ok. 10,8 zł za godzinę pracy, więc oferta wygląda nawet prawdopodobnie i z pewnością u większości osób nie wzbudzi żadnych podejrzeń. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że zajęcie jest banalnie proste i może być wykonywane w całości w domu – w godzinach, które sami sobie wyznaczamy. Jednak to, że taka oferta wydaje się już prawdopodobna nie oznacza od razu, że faktycznie nie jest oszustwem. Pokazuje jedynie, że osoby wystawiające takie ogłoszenia stale próbują je uwiarygodnić, aby naciągnąć jak najwięcej niczego nieświadomych osób.

Czy praca przy składaniu teczek w domu zawsze była nieopłacalna?

To, że aktualnie składanie teczek jest zupełnie nieopłacalne nie sprawia, że ludzie tracą zainteresowanie tego typu pracą w domu. Jest to spowodowane tym, że faktycznie kiedyś było zapotrzebowanie na ludzi zajmujących się tego typu zadaniami, podobnie jak składaniem długopisów. Jednak postęp technologiczny sprawił, że to, jak i wiele innych zajęć po prostu zaczęły wykonywać maszyny, więc ludzie nie są do tego już potrzebni. Jednak nie powstrzymuje to oszustów, którzy w dalszym ciągu wykorzystują fakt, że spora część osób słyszała o możliwości pracy w ten sposób i szuka pracy w domu tego typu.

Składanie teczek w domu – podsumowanie

Składanie teczek to rodzaj pracy w domu, który najlepiej po prostu omijać. Jest wiele innych i przede wszystkim uczciwych możliwości zarabiania. Dlatego nie warto tracić na to czasu, gdyż nie tylko nie zarobimy pieniędzy, ale również narazimy się na straty finansowe. Wprawdzie nie będą one duże, ale mimo to lepiej od razu postawić jedynie na sprawdzone sposoby.

2 komentarze do „Składanie teczek – czy ta praca w domu się opłaca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *