AVAST Ultimate – najpotężniejszy antywirus na rynku

Chyba każdy użytkownik chciałby korzystać z najlepszego, najskuteczniejszego i najpotężniejszego antywirusa na rynku. Mało kto jednak wie jak go znaleźć, bo w testach antywirusów wiele programów osiąga podobne, wysokie wyniki. My znamy odpowiedź!

Antywirus AVAST Ultimate

Okazuje się, że o skuteczności antywirusa decydują w dużej mierze funkcje dodatkowe. Podstawową ochroną mogą się pochwalić nawet darmowe programy. Komercyjne wersje, a taką jest Avast Ultimate, mają znacznie bardziej zaawansowane sposoby ochrony, które realnie zwiększają bezpieczeństwo komputera.

4 w 1

Czym tak naprawdę jest antywirus Avast Ultimate? To pakiet czterech programów, które zapewniają bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa komputera. Znajduje się w nich skuteczny antywirus Avast Premier, narzędzia do oczyszczania i optymalizowania komputera, a także program do haseł oraz bezpiecznego łączenia się z siecią.

Funkcje dodatkowe, które oferuje antywirus Avast Ultimate gwarantują bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. To potężne narzędzie do monitorowania komputera oraz szybkiego reagowania (w razie infekcji lub ataku). Baza wirusów, z której korzysta Ultimate, powstaje w oparciu o próbki przesyłane przez dwa miliony użytkowników Avast. Działa on również w oparciu o mechanizm sztucznej inteligencji, która pozwala mu uczyć się niepożądanych zachowań programów. Wykrycie takowych skutkuje od razu ich zablokowaniem.

Skuteczna ochrona prywatności dzięki VPN

Antywirus Avast Ultimate zapewnia również zaawansowane bezpieczeństwo w sieci i ochronę prywatności. Użytkownik już nie musi się martwić, że ktoś zbiera o nim dane lub podgląda go online. VPN, który jest elementem Avast Ultimate, chroni przed takimi scenariuszami. Oprócz tego antywirus zabezpiecza w chwili próby wejścia na zainfekowaną stronę lub pobrania pliku z wirusem.

Ochronę antywirusa Avast skonfigurowano tak, by wychwytywała również najnowsze zagrożenia. Specjalne narzędzia sprawdzają czy haker nie próbuje szyfrować danych na dysku, a także czy ktoś nie korzysta z kamery, bez zgody właściciela komputera. Monitorowane są podejrzane zachowania w sieci Wi-Fi, a skan całościowy pomaga kompleksowo sprawdzić czy komputer jest bezpieczny.

Zaawansowane funkcje ochronne ułatwiają pamiętanie haseł dzięki specjalnemu menedżerowi, który przechowuje je w bezpiecznym, wirtualnym sejfie. Użytkownik może również zdecydować o skasowaniu swoich prywatnych plików w sposób, który uniemożliwia ich odzyskanie.

Antywirus taki jaki chcesz i jakiego potrzebujesz

Zaletą Ultimate jest również łatwość dostosowywania do indywidualnych wymagań. W panelu sterowania można wprowadzać zmiany w ustawieniach i funkcjach.

Antywirus Avast Ultimate ma również pakiet funkcji pomagających zoptymalizować pracę systemu. Wśród nich znaleźć można narzędzie do oczyszczania dysku, przyspieszania przeglądarki oraz do usuwania niepotrzebnych plików. Program regularnie przeprowadza konserwację dzięki czemu komputer działa na najlepszych ustawieniach.

Chociaż Avast kojarzy się z darmowym antywirusem, firma ta jest również producentem komercyjnych wersji, takich właśnie jak Avast Ultimate. Są one zaawansowanymi i sprawdzonymi narzędziami do ochrony komputera przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

Przekonaj się jak działa Avast Ultimate!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *