Bezsenność, lęk i depresja? Wypróbuj L – teaninę

bezsenność

Czasem bezsenność jest przyczyną bardzo prozaicznych powodów, takich jak za wysoka temperatura w pomieszczeniu, aktywność fizyczna czy zbyt obfity posiłek na krótko przed snem. Bywa jednak tak, że to początek większych problemów, które w konsekwencji mogą doprowadzić do wyczerpania organizmu. Są jednak bezpieczne sposoby na bezsenność, które pomogą spokojnie przespać noc i cieszyć się kolejnym dniem. A jeśli zastanawiasz się „co na depresję jest pomocne”, sprawdź czym są nootropy, L-teanina i dlaczego warto je zażywać.

Bezsenność to bardzo uciążliwa przypadłość – powoduje nieprawidłowy rytm, głębokość i czas snu, a przy tym często wywołuje inne, współistniejące zaburzenia. Ciąg nieprzespanych nocy może spowodować trudności w codziennym funkcjonowaniu – pogarsza się pamięć i koncentracja, a przyswajanie nowych informacji, czy uczenie się, staje się niestety coraz trudniejsze. Najczęściej wiąże się ją z zaburzeniami lękowymi i depresją dlatego warto wtedy sięgnąć po nootropy, takie jak L-teanina.

Jakie są zastosowania L teaniny?

L-teanina kryje w sobie mnóstwo możliwości, jak mówi expert z  http://bbnutritions.pl/ . To aminokwas, który łagodzi objawy nerwicy, wspiera leczenie depresji, a także poprawia zdolności umysłowe – zwiększa możliwość zapamiętywania i koncentracji. Jest to skuteczny środek na bezsenność – dzięki niemu, sen jest nie tylko głęboki, ale przede wszystkim spokojny, co umożliwia bardziej efektywny odpoczynek. Istotne jest to, że L-teanina nie powoduje senności, chociaż zapewnia relaks i rozluźnienie.

L-teanina stosowana jest też w schorzeniach natury psychologicznej, a nawet psychiatrycznej, ponieważ zwiększa poziom dopaminy i serotoniny w mózgu, więc jeśli nie wiesz jak walczyć z depresją, wypróbuj ten aminokwas i się przekonaj. Wynika to z faktu, że dopamina i serotonina to neuroprzekaźniki, które wydzielane są w organizmie w czasie wykonywania przyjemnych czynności. Ich wysoki poziom przekłada się na dobre samopoczucie. Tym samym L-teanina przyczynia się do stabilizowania nastroju i zmniejszenia niepokoju. Dzięki temu, że L-teanina wpływa na zwiększenie poziomu dopaminy i serotoniny, wyostrza czujność, koncentrację, wzmacnia pamięć i poprawia wydajność.

Znalezienie substancji, która jest skuteczna w działaniu i naturalna, czyli nieszkodliwa dla organizmu, nie jest łatwym zadaniem – dlatego sprawdź właściwości jakie ma L-teanina i znajdź dla siebie sposób na bezsenność, depresję czy stany lękowe.

Suplementacja L-teaniny

L-teanina i jej prozdrowotne działanie jest Ci już znana, a gdzie ją znajdziesz? No właśnie, można ją nabyć w postaci tabletek czy kapsułek jako suplement diety albo… wystarczy zaopatrzyć się w zieloną herbatę!

W naturalnych warunkach L-teanina występuje praktycznie tylko w zielonej herbacie. Jeśli jesteś fanem tego napoju, wystarczy, że będziesz go pić regularnie, a dostarczysz dzięki temu swojemu organizmowi spokój i relaks. Jednak ze względu na to, że w jednej filiżance jest około 20 mg tej substancji, warto wypijać co najmniej trzy takie filiżanki dziennie, żeby zapewnić sobie odpowiednią ilość L-teaniny. Wybierając zieloną herbatę patrz na jej jakość, a potem odpowiednio zaparzaj – zielone listki preferują wodę o temperaturze około 70-80 st. C. Jedno jest pewne – picie zielonej herbaty, w której występuje
L-teanina, zapewnia głęboki relaks, uspokojenie, zmniejszenie stresu i niepokoju oraz stabilizację nastroju.

Jeśli jednak nie przepadasz za smakiem tej herbaty, to dla Ciebie alternatywa, czyli L-teanina w kapsułkach. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie! Mało tego – L-teanina nie uzależnia, za to jej przyjmowanie przynosi długotrwałe efekty. Preparat zaczyna działać po 30-40 minutach od spożycia, niezależnie od formy w jakiej przyjmujesz. Picie zielonej herbaty lub wzbogacanie diety w substancję taką jak L-teanina przyczyni się do tego, że będziesz czuł się zrelaksowany, a przy tym zachowasz czujność umysłu.

Naturalne nootropy to substancje, które działają uspokajająco, ale nie otumaniają. A ich długotrwałe stosowanie nie jest szkodliwe dla zdrowia – działanie ich zostało potwierdzone i docenione przez wszystkie osoby borykające się z przewlekłym stresem i jego skutkami dla organizmu, spośród których problem ze snem jest jednym z najbardziej dotkliwych Nie martw się już tym, co masz zrobić na bezsenność albo jak walczyć z depresją, bo odpowiedzią i rozwiązaniem jest L-teanina – nie tylko poprawi nastrój, ale też obniży poziom stresu, ochroni mózg oraz serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *