Bryczesy dla dzieci ­– czy warto je kupić?

dziecko na koniu

Cieszymy się, gdy udaje nam się zarazić dzieci pasjami, z dumą i radością wysyłamy je na wszelkie dodatkowe zajęcia. Jazda konna jest aktywnością dla odważnych i wytrwałych. Zatem, czy już na początku przygody z jeździectwem kupić dziecku bryczesy?

Bryczesy dla dzieci, a kompletny strój do jazdy

Bryczesy jeździeckie są to specjalne spodnie do jazdy konnej, które zapewniają jeźdźcy swobodę ruchów i nie posiadają ciasnych szwów po wewnętrznej stronie nogawek. Dzięki wzmocnieniu zwanym lejem, chronią przed obtarciami i zapewniają dobrą przyczepność w siodle.

Samo zapisanie dziecka na lekcje jazdy konnej stanowi wydatek dla domowego budżetu. Dlatego rodzi się pytanie: czy już na początku zaopatrzyć pociechę w bryczesy dla dzieci oraz pozostałe elementy stroju jeździeckiego? Radzimy już na pierwszą lekcję kupić strój. Wygoda jest jednym z elementów wpływających na kontynuowanie lub porzucenie zajęć nie tylko przez dzieci. Jeśli pierwsze lekcje będą dla dziecka komfortowe – prawdopodobnym jest, że będzie chciało je kontynuować.

Jest jeszcze jeden czynnik znacząco wpływający na chęć zakupu bryczesów dla dzieci. Mianowicie inne dzieci. Nasza latorośl z pewnością lepiej poczuje się w grupie, gdy na lekcji jazdy konnej pojawi się w kompletnym stroju i nie będzie się wyróżniała z grona rówieśników.

Bryczesy dla dzieci – gdzie je kupić?

Obecnie jazda konna nie jest sportem zarezerwowanym tylko dla dorosłych, dlatego bryczesy dla dzieci znajdują się w ofercie prawie wszystkich sklepów z artykułami do jazdy konnej. Przykładem sklepu internetowego z odzieżą dla „koniarzy” jest https://konik.com.pl/. Oczywiście spodni jeździeckich dla dzieci możemy także poszukać w specjalistycznych sklepach stacjonarnych, jednak te internetowe są liczniejsze, konkurencyjne cenowo i zapewniają większy asortyment.

Ważnym jest, aby umożliwić dziecku udział w przeznaczonych dla niego zakupach odzieży do jazdy konnej. Jeśli sami dokonamy wyboru np. bryczesów dla dziecka, istnieje prawdopodobieństwo, że nie będzie ono chciało ich ubrać.

Jeśli chcemy, aby nasza pociecha pewnie i bezpiecznie czuła się w grupie małych jeźdźców, kontynuowała lekcje jazdy konnej, a przede wszystkim bezpiecznie trzymała się w siodle – kupmy jej bryczesy dla dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *