Czego potrzebujesz do wzięcia pożyczki?

Regulacja przepisów dotycząca kosztów związanych z pożyczką pozabankową sprawiła, że coraz więcej Polaków decyduje się na tego rodzaju formę wsparcia finansowego. Planujesz wnioskować o przyznanie pożyczki i zastanawiasz się, od czego zacząć? Z pewnością ucieszy Cię informacja, że wzięcie pożyczki w dzisiejszych czasach wcale nie musi wiązać się z dużą ilością formalności oraz wymagań, szczególnie jeżeli zdecydujesz się na firmę pozabankową. Czego potrzebujesz do wzięcia pożyczki? Sprawdźmy.

Jakie warunki będziesz musiał spełnić, by uzyskać pożyczkę? 

Planując wnioskowanie o pożyczkę, musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiego pożyczkodawcę się zdecydujesz, musisz najpierw upewnić się, że spełniasz uniwersale warunki do tego, by potencjalnie zostać pożyczkobiorcą. Mowa tu o m.in.: 

  • odpowiednim wieku, minimum 18 lat, 
  • ilości posiadanych zadłużeń, pożyczki nie powinno się zaciągać na spłatę innych zobowiązań finansowych, bo jest to początek błędnego koła, które prowadzi do problemów z wypłacalnością. 

Podstawowe kryteria przy wniosku o pożyczkę

Pożyczka jest aktualnie jednym z najpopularniejszych produktów finansowych na rynku. Stosunkowo łatwo jest uzyskać pożyczkę, szczególnie jeżeli zdecydujesz się na firmę pozabankową, jak na przykład https://www.bocianpozyczki.pl/, która zazwyczaj działa na uproszczonych zasadach wnioskowania. Planując pożyczkę, powinieneś być świadomy, jakie są jej podstawowe kryteria. Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy: 

  • spełnić wymagania formalne dotyczące podania i potwierdzenia danych osobowych (zazwyczaj wystarczy przestawić dowód osobisty),
  • wypełnić poprawnie wniosek o pożyczkę, 
  • przedstawić dodatkowe dokumenty wymagane przez pożyczkodawcę, jeżeli takie są konieczne. 

Czy zaświadczenie o wysokości dochodów będzie potrzebne?

Zastanawiasz się, czy zaświadczenie o wysokości dochodów będzie Ci potrzebne do uzyskania pożyczki? Aktualnie większość pożyczkodawców pozabankowych rezygnuje z tego typu wymagań dokumentowych, ze względu na to, że tego rodzaju wymagania wydłuża procedury związane z procedurami weryfikacyjnymi. 

Możesz zostać, oczywiście, zastać zapytany o wysokość swoich dochodów, jednak prawdopodobnie Twój dochód zostanie zweryfikowany w szybszy sposób, prawdopodobnie na podstawie wyciągów z Twojego konta bankowego. 

Od czego zależą koszty pożyczki? 

Decydując się na pożyczkę, na pewno chciałbyś wiedzieć, jakie będą jej prowizja i odsetki. Koszty pożyczek zależą od indywidualnych ofert, które możesz porównać między sobą przy pomocy kalkulatorom i stronom porównującym oferty pożyczek. Pamiętaj jednak, że pożyczki mogą być obarczone takimi stałymi kosztami jak: 

  • prowizja, 
  • opłata rejestracyjna, 
  • dodatkowe koszty związane z nieterminową spłatą. 

Wybierając pożyczkę dla siebie, zdecyduj się na ofertę z najniższymi kosztami spłaty. 

Pożyczka jest bezpieczną formą pozyskiwania dodatkowych środków pieniężnych. Nie posiada ona skomplikowanych procedur, czy groma formalności. Właśnie dlatego, Polacy coraz częściej sięgają po tego rodzaju produkt finansowy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *