Czy reflinki pozwalają zarobić?

reflinki

W internecie zarabiać można na naprawdę różne sposoby, a wiele z nich z pewnością jeszcze nie zostało odkrytych. Jedną z ciekawszych możliwości są reflinki, choć nie każdy jest w stanie odkryć ich prawdziwy potencjał. Oczywiście wszystko uzależnione jest również od serwisu, z którego taki link bierzemy i ewentualnych benefitów. Czy reflinki faktycznie pozwalają zarobić?

Reflink – co to jest?

Poruszając się po internecie z pewnością nie raz trafiliście na dziwnie wyglądające linki, które poza adresem, miały dopisaną końcówkę. Najczęściej w postaci liczb i liter, choć czasem po prostu w postaci nicku – to są właśnie reflinki. Dlaczego mają taką postać? Poza adresem, na który kierują, zawierają również parametry, które pomagają określić kto skierował użytkownika na taką stronę. Przykładowy reflink mógłby wyglądać następująco www.abcdefg.pl/ref=12345. Jest to jednak tylko jeden z wielu przykładów, gdyż taki link może mieć naprawdę różną postać.

Po co stosuje się reflinki

Reflinki służą przede wszystkim, aby pomóc wypromować dany serwis, usługę lub produkt. Firmy, zamiast inwestując pieniądze w reklamę, decydują się wprowadzenie takich reflinków. Dzięki temu sami użytkownicy zajmują się promocją, w zamian za określone profity. Te z kolei mogą już być naprawdę różne. Wszystko zależy od tego, do której strony kierować będzie taki reflink. W przypadku gier może to być np. wirtualna waluta, dodatkowe skiny, czy postacie. W przypadku innych usług np. finansowych – może to być po prostu wynagrodzenie pieniężne.

Jak zarabiać na reflinkach

Skoro już wiemy, po co są takie reflinki. Czas spojrzeć na to z drugiej strony, czyli jak na nich zarabiać. Sprawa generalnie jest bardzo prosta, gdyż wystarczy taki link skopiować i gdzieś umieścić. Jeśli jakiś użytkownik w niego kliknie i dokona rejestracji (lub zakupu) – otrzymamy stosowne wynagrodzenie. W teorii sprawa wygląda bardzo prosto, lecz w praktyce już niekoniecznie. Sama zasada działania reflinków nie jest skomplikowana, ale promować je również trzeba umieć. Zwłaszcza w przypadku tych bardziej wymagających usług.

Gdzie wrzucać reflinki

Teoretycznie możemy je wrzucać wszędzie (chyba, że regulamin danego miejsca mówi inaczej), ale nie wszystkie miejsca się sprawdzą. Wybór odpowiedniego powinien być uzależniony od tego, jaką usługę lub produkt chcemy promować. Najlepiej celować w fora internetowe poświęcone danej tematyce, gdyż wtedy mamy większe szanse na konwersję. Możemy też wykorzystać social media, a nawet założyć własny blog, czy kanał na YouTube. Jest to bardzo ciekawa opcja, która pozwoli nam zarabiać również w inny sposób, choć musimy mieć świadomość, że wypromowanie bloga i kanału nie jest proste. Czasem jednak warto poświęcić trochę czasu i podjąć próbę.

Ile można na nich zarobić?

Pytanie bardzo istotne, czyli ile można zarobić na reflinkach? Tutaj widełki są na tyle ogromne, że ciężko podać nawet przykładową kwotę. Wszystko zależy od tego, co będziemy promować i ile osób zarejestruje się przy pomocy takiego linka. Czasem za rejestrację otrzymamy złotówkę, a czasem nawet ponad tysiąc złotych. Biorąc się za zarabianie na reflinkach, musimy sami dobrze przeanalizować serwis, w którym chcemy zarabiać. Warto się dobrze zastanowić, czy nie lepiej promować serwisy, w których otrzymujemy mniej, ale łatwiej zdobywać leady, czy celować w te lepiej płatne.

Podsumowanie

Na reflinkach jak najbardziej da się zarobić, choć nie każdy potrafi. W życiu nie ma nic za darmo, więc chcąc osiągać profity w jakikolwiek sposób, trzeba po prostu zainwestować. Jeśli nie czas, to przynajmniej pieniądze. W przypadku reflinków wystarczy poświęcić trochę czasu, a efekty z pewnością przyjdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *