Dobrostan pracowniczy

Żyjemy w czasach, w których praca staje się dla ludzi nie tylko sposobem zarabiania na życie, ale też dostarcza wielu korzyści, które niekoniecznie są związane z wysokością wynagrodzenia. Benefity dla pracowników, które zostaną opisane poniżej, mogą stanowić doskonały sposób nie tylko na podniesienie produktywności obecnie zatrudnionych osób, ale też na atrakcyjność naszej firmy jako potencjalnego pracodawcy.

Sport i aktywność fizyczna

Przy występującej obecnie modzie na zdrowy tryb życia dużą popularnością cieszą się karty pozwalające na dostęp do różnych obiektów sportowych, takich jak siłownie, zajęcia fitness, czy też joga. System kafeteryjny, który pozwala nam na wybór określonych benefitów, powinien przewidywać możliwość wyboru określonych aktywności, a także częstość, z jaką pracownicy chcieliby korzystać z zapewnianych przez nas atrakcji. Stanowczym plusem kart sportowych jest to, że przekładają się one na zdrowie naszych pracowników, a co za tym idzie na ich zadowolenie i produktywność.

Kultura i nie tylko 

Dobry system kafeteryjny dla pracowników powinien umożliwiać wybór wielu potencjalnych benefitów. W końcu nie każdy odnajdzie się na siłowni czy zajęciach sportowych. Osobom ceniącym rozrywkę innego typu możemy zaproponować chociażby wizyty w teatrze czy też kinie. Dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Innym ciekawym pomysłem jest też wprowadzenie bonów na posiłki w pracowniczej stołówce (jeśli takową posiadamy) lub w pobliskiej restauracji. Na takim rozwiązaniu z pewnością skorzystają osoby, które nie lubię same przygotowywać dla siebie posiłków.

Ułatwienie dla pracownika i pracodawcy

Platforma Employee Wellbeing od Fitqbe, za pomocą której nasi pracownicy mogą wybrać ulubione benefity, gwarantuje, że każda zainteresowana osoba będzie mogła zdecydować się na coś, co naprawdę ją interesuje. Nie ma tu znaczenia czy chodzi o karty sportowe, wyjścia do kina czy teatru, czy też posiłki na pracowniczej stołówce. Człowiek, który ma wybór, to człowiek w większym stopniu zadowolony. Pozwólmy wybrać każdemu ulubiony rodzaj rozrywki, a potem umożliwmy mu cieszenie się nią bez żadnych przeszkód. Przedstawiliśmy tu tylko część pomysłów, które mogą zawierać się w ofercie systemu kafeteryjnego. Kluczem do sukcesu jest poznanie naszych pracowników i zapewnienie im wyboru takich atrakcji, jakie z dużym prawdopodobieństwem trafią w ich gusta. W ten sposób dajemy wybór i umożliwiamy przejrzenie pozostałych opcji, a w razie czego zmianę swojej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *