Druk wielkoformatowy – Kompleksowy poradnik dla firm od A do Z

Druk wielkoformatowy zyskuje coraz większą popularność. Materiały w dużym formacie, na przykład bilboardy, plakaty czy szyldy są doskonałym nośnikiem reklamy i zwiększają rozpoznawalność firmy. Co jeszcze warto wiedzieć na temat druku wielkoformatowego? Zachęcamy do lektury!

Czym jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy to technologia bezstykowego druku na różnego typu podłożach, między innymi na papierze, folii, siatce mesh czy materiale banerowym. Wyróżniamy trzy technologie druku wielkoformatowego: mild, solvent, hard solvent oraz UV.

  • Wielkoformatowy druk UV ‒ w tej technologii wykorzystywane są farby utrwalane i utwardzane promieniami UV.
  • Wielkoformatowy druk solwentowy ‒ to druk bezstykowy, podczas którego wykorzystywane są farby solwentowe – farby pod wpływem wysokiej temperatury trwale łączą się z podłożem.
  • Wielkoformatowy druk cyfrowy ‒ w przypadku tej techniki nie ma konieczności przygotowywania formy drukarskiej, materiały do druku dostarczane są w postaci plików.

Zastosowanie druku wielkoformatowego

Technologia druki wielkoformatowego daje duże możliwości i umożliwia przygotowanie materiałów takich, jak:

  • Tablice reklamowe ‒ tablice reklamowe zamontowane w widocznym miejscu to sposób, by sprawnie dotrzeć do szerokiej grupy potencjalnych klientów.
  • Fototapety ‒ fototapety to ciekawy element wystroju wnętrza, a zarazem sposób na zwiększenie rozpoznawalności firmy.
  • Systemy wystawiennicze ‒ estetyczne ścianki, lady z pewnością sprawdzą się podczas targów, eventów i spotkań branżowych.
  • Billboardy ‒ billboardy to jedna z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych form reklamy.
  • Plakaty ‒ dobrze przygotowane plakaty sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz różnego typu pomieszczeń.
  • Siatki Mesh ‒ siatka mesh to tkanina poliestrowa powleczona PCV. Ów materiał przepuszcza światło, dzięki czemu, po zamontowaniu na oknach nie zaciemnia pomieszczenia i nie wpływa na komfort jego użytkowania.

Copy General – oferta

Wielkopowierzchniowe materiały reklamowe wykorzystywane są w wielu branżach. Pamiętajmy jednak, że aby reklama przyniosła oczekiwany efekt musi być przygotowana w prawidłowy sposób ‒ warto zdać się tutaj na prawdziwych specjalistów. My polecamy zlokalizowaną w Warszawie drukarnię internetową Copy General.

Drukarnia Copy General działa na rynku od lat, dysponuje nowoczesnymi maszynami,  a zespół może pochwalić się doskonałymi umiejętnościami.

Drukarnia zajmuje się zarówno drukiem wielkoformatowym, jak również drukiem wizytówek i ulotek, laminowaniem, bindowaniem, drukiem zdjęć i fotoksiążek, przygotowaniem magnesów reklamowych i wielu innych materiałów.

Warto tutaj podkreślić, że zamówienia realizowane są bardzo sprawnie, a przygotowane materiały dostarczane są pod wskazany adres.

Podsumowanie

Wielkoformatowe materiały reklamowe to doskonały sposób na zwiększenie rozpoznawalności firmy i budowę jej pozytywnego wizerunku, a co za tym idzie, zwiększenia grona klientów i większych zysków. Pamiętajmy jednak, aby przygotowanie takich materiałów zlecić porządnej firmie, wtedy zyskamy pewność, że wszystkie prace będą wykonane jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *