Indywidualne ubezpieczenia na życie – jak wybrać idealne dla siebie?

Znalezienie odpowiedniej polisy na życie może być bardzo trudne. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy przeglądaniu propozycji towarzystw ubezpieczeniowych?

Chyba każdy z nas chciałby zapewnić sobie oraz bliskim bezpieczeństwo. W takich przypadkach dobrym wyborem jest wykupienie indywidualnego ubezpieczenia na życie, które pomaga nie tylko wtedy, gdy ubezpieczonego zabraknie wśród bliskich.

Ubezpieczenie na życie może wykupić obecnie niemalże każdy – to jednak najlepszy wybór dla tych osób, które założyły już rodzinę, ponieważ to one mogą zyskać na niej najwięcej.

Co zapewnia indywidualna polisa na życie?

W ramach ochrony oferowanej przez ubezpieczenie na życie można otrzymać dostęp do pieniędzy z odszkodowania. Dotyczy to między innymi takich sytuacji jak:

  • śmierć
  • śmiertelna choroba
  • nieszczęśliwy wypadek

Wysokość wypłaconego odszkodowania jest zależna przede wszystkim od wybranej opcji, a także dodatkowych produktów. Przykładowo, indywidualne ubezpieczenie na życie od Avivy może być niemalże skrojone na miarę i dopasowane do potrzeb ubezpieczonego, aby zapewnić mu skuteczną ochronę w różnych sytuacjach.

Zwróć uwagę na zakres ochrony i listę wyłączeń

Jednak żadnej umowy ubezpieczeniowej nie powinniśmy podpisywać w ciemno. Warto zapoznać się z jej warunkami, aby wiedzieć, kiedy tak naprawdę możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Należy zatem zwrócić uwagę na zakres ochrony polisy, a także na listę wyłączeń, czyli sytuacji, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma obowiązku wypłaty świadczenia.

Przykładowo, na liście wyłączeń często znajdują się śmierć wskutek działań wojennych, ataku terrorystycznego, samobójstwa, choroby, o której ubezpieczyciel nie był poinformowany, uprawianie niebezpiecznych sportów.

Wybierz odpowiednią składkę dla siebie

Generalnie, im wyższa składka ubezpieczenia, tym lepsza ochrona i wyższe odszkodowanie.

Wybierając indywidualne ubezpieczenie na życie od Avivy, mamy możliwość dopasowania do go swoich wymagań w tym zakresie, w tym także pod względem wysokości płaconej składki, aby nie była ona nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *