Indywidualne ubezpieczenia na życie – jak wybrać idealne dla siebie?

Znalezienie odpowiedniej polisy na życie może być bardzo trudne. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy przeglądaniu propozycji towarzystw ubezpieczeniowych?

Chyba każdy z nas chciałby zapewnić sobie oraz bliskim bezpieczeństwo. W takich przypadkach dobrym wyborem jest wykupienie indywidualnego ubezpieczenia na życie, które pomaga nie tylko wtedy, gdy ubezpieczonego zabraknie wśród bliskich.

Ubezpieczenie na życie może wykupić obecnie niemalże każdy – to jednak najlepszy wybór dla tych osób, które założyły już rodzinę, ponieważ to one mogą zyskać na niej najwięcej.

Co zapewnia indywidualna polisa na życie?

W ramach ochrony oferowanej przez ubezpieczenie na życie można otrzymać dostęp do pieniędzy z odszkodowania. Dotyczy to między innymi takich sytuacji jak:

  • śmierć
  • śmiertelna choroba
  • nieszczęśliwy wypadek

Wysokość wypłaconego odszkodowania jest zależna przede wszystkim od wybranej opcji, a także dodatkowych produktów. Przykładowo, indywidualne ubezpieczenie na życie od Avivy może być niemalże skrojone na miarę i dopasowane do potrzeb ubezpieczonego, aby zapewnić mu skuteczną ochronę w różnych sytuacjach.

Zwróć uwagę na zakres ochrony i listę wyłączeń

Jednak żadnej umowy ubezpieczeniowej nie powinniśmy podpisywać w ciemno. Warto zapoznać się z jej warunkami, aby wiedzieć, kiedy tak naprawdę możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Należy zatem zwrócić uwagę na zakres ochrony polisy, a także na listę wyłączeń, czyli sytuacji, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma obowiązku wypłaty świadczenia.

Przykładowo, na liście wyłączeń często znajdują się śmierć wskutek działań wojennych, ataku terrorystycznego, samobójstwa, choroby, o której ubezpieczyciel nie był poinformowany, uprawianie niebezpiecznych sportów.

Wybierz odpowiednią składkę dla siebie

Generalnie, im wyższa składka ubezpieczenia, tym lepsza ochrona i wyższe odszkodowanie.

Wybierając indywidualne ubezpieczenie na życie od Avivy, mamy możliwość dopasowania do go swoich wymagań w tym zakresie, w tym także pod względem wysokości płaconej składki, aby nie była ona nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *