Inwestycja w akcje na amerykańskiej giełdzie. Dlaczego warto?

wykresy na tablecie

Amerykańska giełda papierów wartościowych NASDAQ to jedna z największych na całym świecie, której historia sięga 1971 roku. Cały system obrotu aukcjami od wielu lat jest tam realizowany w 100% online. Jakie korzyści płyną z inwestowania w akcje na amerykańskiej giełdzie? Szereg cennych informacji przedstawiamy w poniższym artykule.

Działanie amerykańskiej giełdy – najważniejsze informacje

Dzięki giełdzie każdy z nas może zaopatrywać się i sprzedawać akcje emitowane przez różne spółki. Giełdy istnieją w różnych krajach – także w Polsce, jednak zdecydowanie największą popularnością cieszą się giełdy amerykańskie, które posiadają wieloletnią tradycję.

Należy tu wspomnieć przede wszystkim o New York Stock Exchange – historia tej giełdy rozpoczęła się w 1817 roku i jest to obecnie największa giełda papierów wartościowych na całym świecie. Druga ze znanych amerykańskich giełd to NASDAQ. Obie pozwalają inwestorom na zakup akcji bardzo popularnych marek takich jak McDonald’s, Amazon, Nike i wielu, wielu innych. 

Z szacunków wynika, że cały rynek amerykańskich akcji notowanych na nowojorskiej giełdzie według stanu na 31 stycznia 2018 roku wart był aż 30 bilionów dolarów. Te liczby wskazują, iż giełda amerykańska ma ogromne uznanie wśród inwestorów z całego świata. Dla wielu osób jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na ulokowanie kapitału. 

Wszystkie osoby, które myślą o zainwestowaniu pieniędzy w akcje na giełdzie amerykańskiej, powinny jednak mieć świadomość tego, iż takie inwestycje niosą za sobą określone ryzyko. Ceny akcji poszczególnych spółek niejednokrotnie zmieniają się dość znacząco, co sprawia, że niektórzy inwestorzy tracą w krótkim czasie nawet wszystkie zainwestowane przez siebie środki. Z tego względu bardzo ważne jest, by przystępując do zakupu akcji w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizować, jaka jest kondycja poszczególnych spółek. Dzięki temu ograniczymy ryzyko. 

Notowania spółek na amerykańskiej giełdzie

Do inwestowania na giełdzie i odniesienia sukcesu niezwykle ważne jest to, by posiadać jak najszerszą wiedzę odnośnie akcji i sytuacji poszczególnych spółek. Wszystkie informacje na temat cen akcji poszczególnych firm są obecnie ogólnodostępne. Ma do nich dostęp każda osoba, która uruchomi stronę internetową danej giełdy bądź korzysta z usług dedykowanych domów maklerskich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wartościowych informacji, inwestuj z Saxo i sprawdź, jak wyglądają notowania firm na giełdzie amerykańskiej już teraz.

Warto wiedzieć, że wcześniej wspomniana amerykańska giełda NASDAQ pozwala na zakup akcji od wielu popularnych firm technologicznych, które rozwijają się w bardzo dynamicznym tempie. Dzięki temu szanse na to, iż osiągniemy sukces dzięki zrealizowanej w ten sposób inwestycji są stosunkowo duże. W chwili obecnej firmy technologiczne inwestują ogromne środki na rozwój, dlatego ich rentowność jest bardzo wysoka. 

Jak inwestować na giełdzie amerykańskiej w Polsce? To proste

Wydawać by się mogło, że inwestowanie na giełdzie amerykańskiej jest dla Polaków niemożliwe. Okazuje się, że jest wprost przeciwnie. Wystarczy, że skorzystamy z usług wybranego domu maklerskiego, a zyskamy dostęp nie tylko do akcji na rynku amerykańskim, ale także wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *