Jak znaleźć pracownika z Ukrainy?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba polskich przedsiębiorców zastanawia się w jaki sposób, a także gdzie dokładnie można znaleźć pracowników z Ukrainy. Właściciele firm zdają sobie sprawę, że pracownicy z wspomnianego kraju są praktycznie tak samo solidni, co Polacy. Ponadto w wielu sektorach gospodarki brakuje fachowców. Przedsiębiorców do zatrudniania pracowników z Ukrainy zachęca uproszczona procedura. Z najnowszych badań wynika, e ponad 40% polskich pracodawców jest zainteresowanych zatrudnieniem Ukraińców.

Wyspecjalizowane agencje zatrudnienia

Jak wiadomo szukanie pracowników jest obecnie nie tylko ciężką, ale również bardzo żmudną pracą. Nie można liczyć, że w zupełności wystarczy zamieszczenie odpowiedniego ogłoszenia. Oczywiście zatrudnienie jest zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać, jednak znalezienie odpowiedzialnego i wykwalifikowanego fachowca jest bardzo często zadaniem znacznie przekraczającym możliwości i siły przedsiębiorców. Obecnie na rynku funkcjonuje bardzo duża liczba firm specjalizujących się w rekrutacji, a także zatrudnianiu pracowników z Ukrainy. 

Kiedy warto zdecydować się na pomoc agencji zatrudnienia? 

Warto mieć świadomość, że agencja zatrudnienie przeprowadza indywidualnie każdą rekrutację. Jak wiadomo część firm szuka niekoniecznie wykwalifikowanego pracownika magazynu na trzy miesiące, z kolei inne przedsiębiorstwo dwudziestu doświadczonych spawaczy na umowę o pracę. Należy wiedzieć, że zawsze powierzenie rekrutacji, a także planowania zatrudnienia agencji zatrudnienia będzie dobrą decyzją. Warto zdecydować się na omawiane rozwiązanie w przypadku poszukiwania większej liczby pracowników. Wybranie agencji zatrudnienia jest także rekomendowane przedsiębiorcom, którym bardzo zależy na czasie. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów agencji zatrudnienia jest elastyczność, a także gwarancja bardzo szybkiego przeprowadzenia efektywnej rekrutacji. 

Jak znaleźć samodzielnie pracownika z Ukrainy?

Warto mieć świadomość, że część przedsiębiorców lubi bezpośrednio zarządzać poszczególnymi procesami. Można zaobserwować, że bardzo duża liczba firm samodzielnie poszukuje pracowników z Ukrainy. Jest to oczywiście świetne rozwiązanie, jednak będzie wymagało zdecydowanego zwiększenia nakładów pracy na przeprowadzanie rekrutacji. Najlepszym narzędziem pomocnym w znalezieniu pracowników z Ukrainy jest Internet. Przedsiębiorca powinien jednak wiedzieć czy będzie prowadzić rekrutację czynną czy bierną. 

Na czym dokładnie polega rekrutacja czynna?

Czynna rekrutacja w najprostszym możliwym ujęciu będzie polegała na samodzielnym wyszukiwaniu przez przedsiębiorcę właściwych kandydatów. Można oczywiście prowadzić ją różnymi możliwymi kanałami, do których należy zaliczyć fora internetowe, portale ogłoszeniowe, media społecznościowe czy portale dla pracowników. Czynna rekrutacja zdecydowanie najlepiej zda egzamin w przypadku poszukiwania od jednego do trzech pracowników.

Na czym dokładnie polega rekrutacja bierna?

Z kolei bierna rekrutacja będzie polegała na zamieszczeniu ogłoszeń w bardzo strategicznych miejscach. Należy do nich zaliczyć portale tematyczne, portale ogłoszeniowe czy media branżowe.

Więcej informacji znajdziecie na: https://atlaswork.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *