Księgowość online i jej zalety

księgowość online

Jeszcze jakiś czas temu nie było tak naprawdę alternatywy dla księgowości tradycyjnej. Będąc przedsiębiorcą byliśmy zmuszeni do tego, aby poświęcić sporo czasu na samodzielne prowadzenie rozliczeń, co wiąże się z dużym ryzykiem i odpowiedzialnością, dlatego też znacznie częściej po prostu zlecało się to księgowemu lub wykupywało się taką usługę w biurze rachunkowym. Nie jest to jednak tanie rozwiązanie, bo o ile mamy kilka rachunków w miesiącu to zazwyczaj mamy możliwość skorzystania z najtańszego pakietu usług, ale każdy kolejny rachunek więcej i rozwijanie działalności to wyższe opłaty za prowadzenie księgowości. Korzystanie z księgowości tradycyjnej, którą ktoś prowadzi w naszym imieniu oznacza także regularne wizyty w takim miejscu jak biuro rachunkowe, a także brak dostępu do informacji na bieżąco. Jeśli więc chcemy coś sprawdzić albo wyjaśnić, zawsze musimy albo zadzwonić albo udać się na miejsce, co także stanowi duże utrudnienie. Dlatego też tak sensowną alternatywą dla księgowości tradycyjnej jest jednak obecnie księgowość online.

Księgowość online to idealne rozwiązanie dla małych firm

Księgowość online to nic innego jak samodzielne prowadzenie rozliczeń za pomocą specjalnego programu komputerowego / platformy do tego przeznaczonej. Najczęściej, dostęp do takiego narzędzia wiąże się z koniecznością wykupienia abonamentu, który i tak jest znacznie tańszą opcją w porównaniu do zlecenia prowadzenia rozliczeń do biura rachunkowego. Często można też skorzystać z darmowego okresu próbnego po to, aby przekonać się na własnej skórze, czy jest to skomplikowane i na czym polega działanie takiej platformy. Rozliczanie się w ten sposób w przypadku małej firmy jest naprawdę bardzo proste i cały czas na bieżąco ma się kontrolę nad rachunkami, tym bardziej, że wszystkie dokumenty są archiwizowane w bazie i można mieć do nich bezpośredni dostęp, a dane znajdują się na całkowicie bezpiecznych dyskach.

Księgowość online – rozwiązanie dla osób samodzielnych i niezależnych

Księgowość online przede wszystkim jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które lubią niezależność i które lubią oszczędzać na tych usługach, którymi mogą zająć się sami we własnym zakresie. Nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu na to, aby samodzielnie wprowadzać dokumenty, a można to robić we własnym domu lub we własnym biurze bez konieczności biegania po księgowych czy po zewnętrznych biurach rachunkowych. Jest to więc szybkie i komfortowe, a dla wielu osób właśnie to stanowi największą zaletę takiego rozwiązania – lepiej pracować nad rozwojem własnej firmy niż biegać po biurach rachunkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *