Którą firmę faktoringową wybrać?

faktoring

Coraz większa wiedza o faktoringu wśród polskich przedsiębiorców i coraz większa popularność tej metody finansowania spowodowała wysyp firm zajmujących się faktoringiem. Na rynku działa dziesiątki firm oferujących wykup należności. Jak nie zgubić się w gąszczu ofert i wybrać faktoring który będzie najkorzystniejszy?

Jaki faktoring wybrać?

Decydując się na faktoring na samym początku najlepiej dowiedzieć się jeszcze więcej o tej usłudze. Istnieje bowiem wiele rodzajów faktoringu od faktoringu pełnego, przez faktoring niepełny, faktoring odwrotny, czy faktoring cichy. Każdy z nich rządzi się swoimi prawami i warto znać wszelkie jego rodzaje, aby móc świadomie wybrać najlepszy dla swojego biznesu.

Faktoring bankowy czy poza bankowy?

Coraz większa konkurencja na rynku faktoringowym wymusza na firmach faktoringowym proponowania coraz lepszych ofert, co finalnie bardzo korzystne dla klienta. Trzeba mieć na uwadze, że banki przegrywają na tym polu z firmami poza bankowymi specjalizującymi się w faktoringu. Powód jest prosty – dla banku to jedna z ofert pomiędzy kredytem a pożyczką, a faktorzy poza bankowi specjalizują się wyłącznie w faktoringu. W porównaniu do banków za tą samą cenę oferują więcej korzyści dla klienta – od monitoringu należności przez większą elastyczność. W dodatku cały proces nie jest tak skomplikowany jak w bankach.

Ważne żeby się dogadać.

Wybierając firmę w której chcemy skorzystać z faktoringu, sprawdźmy jak podchodzi do klienta. Czy każdego klienta traktuje indywidualnie, czy jest elastyczny i co najważniejsze czy można negocjować. Niezbędnym jest sprawdzenie reputacji firmy faktoringowej. Warto się dowiedzieć czy jest członkiem Polskiego Związku Faktorów, który wymaga wśród członków wysokich standardów międzynarodowych.

Którą firmę faktoringową wybrać?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego w jakiej branży działa firma. Dla przykładu – trudniej uzyskać faktoring dla branży transportowej czy dla branży budowlanej. Wszystko zależy też od tego jakich mamy kontrahentów i jakie sumy chcemy poddać faktoringowi. Należy pamiętać, że jest duża konkurencja w tej branży i firmy same zabiegają o klientów.

Jeśli jesteś zainteresowany faktoringiem i potrzebujesz pomocy w wyborze oferty faktoringu – wejdź na http://www.faktoring.biz

5 komentarzy do „Którą firmę faktoringową wybrać?

  1. Artykuł jest interesujący, dobrze się czyta. To prawda, ludzie częściej kupują w leasingu. No wiadomo, banki zaczynają tracić.

  2. Przydatny tekst dla osób, które będą szukać swojej pierwszej firmy do współpracy. Wiadomo, z pierwszą jest zawsze najtrudniej, później już mamy doświadczenie i wiemy na co uważać i czego konkretnie oczekujemy.

  3. Bardzo ciekawy i merytoryczny artykuł. Jeżeli chodzi o wybór firmy faktoringowej to nie ma złotego środka i tutaj już musimy sami poznać ich podejście i ocenić czy ich podejście będzie odpowiednie do naszej branży.

  4. Znakomity wpis i bardzo przydatny ponieważ nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak ciężko jest wybrać odpowiednią firmę faktoringową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *