Leczenie pijawkami – kiedy może ci pomóc?

W dzisiejszych czasach, kiedy otoczeni jesteśmy chemią i farmakologią, która niestety nie zawsze jest skuteczna zaczynamy wracać do tego co znane i sprawdzone.

Metody leczenia, które stosowały jeszcze nasze prababcie okazują się często remedium na liczne bolączki i problemy zdrowotne. Jedną z takich metod, która cieszy się coraz większą popularnością jest leczenie pijawkami. Na czym polega? Kiedy może pomóc? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Hirudoterapia czyli leczenie pijawkami

Hirudoterapia to metoda leczenia znana od początków cywilizacji. Wykorzystuje niektóre gatunki pijawek, które nie tylko żywią się krwią człowieka, ale jednocześnie wydzielają substancję, która ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Mowa o hirudynie. To substancja o działaniu przeciwzakrzepowym, która skutecznie pomaga leczyć różnego rodzaju dolegliwości i choroby.

W przypadku jakich schorzeń mogą nam pomóc pijawki?

Jak wspominaliśmy hirudyna ma działanie przeciwzakrzepowe, dzięki czemu pomaga w leczeniu chorób związanych z wysokim cholesterolem takich jak miażdżyca. To jednak nie wszystko. Pijawki wykorzystywane są również w leczeniu owrzodzeń i torbieli oraz przyspieszają gojenie się ran. Pijawki pomagają również osobom zmagającym się z chorobą niedokrwienną serca oraz chorującym na nadciśnienie tętnicze. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://pijawki.abros.pl/.

Czy to bezpieczne?

Wiele osób odczuwa niepokój na myśl o leczeniu pijawkami. Mamy przecież do czynienia z pasożytem, który może roznosić bakterie i wirusy. Czy obawy te są słuszne? Jak się okazuje, zupełnie nie! Czasy, w których korzystano z pijawek złowionych w rzekach, jeziorach czy sadzawkach dawno już minęły. Obecnie sprzedaż pijawek oferują firmy, które hodują je w warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu ta metoda leczenia jest całkowicie bezpieczna. Pijawki przechodzą szereg badań i testów – nie musisz więc obawiać się o swoje zdrowie.

Podsumowując, nowoczesne metody leczenia pijawkami są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Czasy, w których wykorzystywano pijawki złowione w akwenach wodnych dawno już minęły. Obecnie leczenie pijawkami jest bezpieczne i przeprowadzane w sterylnych warunkach. Jednocześnie nie straciło nic ze swojej skuteczności. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok rośnie liczba osób, które korzystają z tej naturalnej metody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *