Na co musisz zwrócić uwagę wyjeżdżając do pracy?

Wyjazd do pracy w Holandii wymaga odpowiedniego podejścia. Zanim zdecyduje się na tak odważny krok, warto dowiedzieć się, o czym należy pamiętać, decydując się na wyjazd do pracy w Holandii. Posiadanie odpowiedniej wiedzy jest bardzo istotne zwłaszcza w przypadku pierwszego wyjazdu. W przypadku polskich agencji pracy wszystko zwykle dopięte jest na ostatni guzik, jednak zdarzają się sytuacje, że na miejscu do gry wchodzą holenderskie agencje pracy. Dlatego też warto posiadać wiedzę, o czym pamiętać decydując się na wyjazd do pracy do Holandii.

Zanim wybierze się pracę w Holandii?

Przede wszystkim należy pamiętać, że holenderski rynek pracy w sporej części opiera się na pracownikach sezonowych, dlatego też tych jest potrzeba najwięcej. Jednak zanim zdecyduje się na konkretną ofertę pracy, należy dokładnie zapoznać się z warunkami pracy. Przede wszystkim przed wyjazdem należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii.

Czy agencja pracy posiada odpowiednie certyfikaty? Czy agencja figuruje w rejestrze prowadzonym przez marszałka danego województwa? Umowa o pracę musi być sporządzona w naszym języku ojczystym, inaczej może nie być w pełni zrozumiała. Warto z góry ustalić czas pracy zarówno dzienny jak i tygodniowy. Oczywiście nie można ustalać dniówki dłuższej niż 12 godzin.

Jak wygląda kwestia dotarcia na miejsce do Holandii? Oczywiście bardzo istotna jest kwestia zarobków, która powinna być omówiona już w umowie. Warto pamiętać także o kwocie minimalnej, jaką można zarabiać w Holandii. Istotną kwestią jest również ubezpieczenie. Każda osoba musi takowe posiadać.

Bardzo ważne jest również to, aby zadbać o odpowiednie zakwaterowanie czy też ustalić cenę. Oczywiście należy pamiętać, że miejsce noclegowe musi spełniać odpowiednie standardy. Takich problemów nie ma, jeśli wybierze się zatrudnienie przez agencję pracy.

Co warto ze sobą zabrać do Holandii?

Wyjeżdżając do obcego kraju trzeba pamiętać o wielu rzeczach, które warto zabrać. Rzeczy, które są istotne podczas dłuższego pobytu to między innymi ubrania i kosmetyki. Najważniejsze są dokumenty takie jak dowód osobisty, ale warto także w miarę możliwości zabrać ze sobą paszport (o ile się go posiada).

Nie zapominajmy o takich rzeczach jak telefon! Kontakt ze światem to naprawdę bardzo ważna rzecz. Najlepiej w miarę możliwości mieć dwie sztuki telefonu. Nigdy nie można też jechać bez gotówki, którą jednak warto gdzieś ukryć, a której nie należy trzymać w jednym miejscu. Zawsze warto mieć jej odpowiedni zapas. Na koniec warto pamiętać też o mapie!

Oczywiście w przypadku wyjazdu na dłużej warto poinformować bliskich, gdzie się będzie i jak można nawiązać z nami kontakt.  W każdej pracy dodatkowo będą wymagane inne rzeczy, o których przedstawiciel agencji szczegółowo poinformuje przed wyjazdem.

Szukasz  zatrudnienia w Holandii? Chcesz czuć się bezpiecznie? Zwróć się do Holland Contracting.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *