Niezbędnik podróżnika. Jedziemy do pracy do Holandii. Co zabrać?

Pierwszy wyjazd zarobkowy za granicę może być stresujący. Nie wiemy co ze sobą zabrać oraz w jakich ilościach. Istnieje jednak pewna lista rzeczy, które należy bezwzględnie mieć przy sobie. Wyjeżdżasz do pracy do Holandii i nie wiesz co spakować? Tutaj znajdziesz wskazówki, które pomogą spokojnie przygotować się do wyjazdu. Przeczytaj tekst a nic nie zaskoczy Cię w podróży.

Dokumenty

Najważniejszą rzeczą, którą należy mieć zawsze przy sobie jest ważny dowód tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Dokument ten jest niezbędny do rozpoczęcia pracy. Warto mieć przy sobie także kopię lub skan dowodu w przypadku ewentualnej kradzieży lub zguby. Zabierz ze sobą także inne ważne dokumenty, takie jak prawo jazdy czy certyfikaty konieczne do okazania pracodawcy.

Konto w banku

Przed wyjazdem załatw formalności związane z otwarciem konta bankowego i wydaniem karty do bankomatu. Rozpoczynając pracę w Holandii należy podać numer konta, na który będzie wypłacane wynagrodzenie. Optymalnym rozwiązaniem będzie założenie konta w polskim banku, obsługującym walutę euro.

Ubezpieczenie

Holenderskie ubezpieczenie zostanie aktywowane dopiero z dniem rozpoczęcia pracy. Warto więc pomyśleć o swoim ubezpieczeniu i ochronie na czas podróży. W tym celu należy wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta wydawana jest przez wojewódzki oddział NFZ, właściwy dla miejsca zamieszkania wyjeżdżającego.

Podstawowe rzeczy

Podstawową rzeczą, którą koniecznie należy ze sobą zabrać jest telefon bez blokady SIM lock, umożliwiający korzystanie z karty dowolnego zagranicznego operatora. Warto zapisać sobie kontakt do polskich instytucji w Holandii, takich jak Ambasada RP. Przed wyjazdem należy wyrobić numer BSN lub Sofinummer w zależności od planowanego okresu pobytu. Nie zapomnij o zabraniu gotówki na pokrycie kosztów przejazdu i kosztów życia przez pierwsze tygodnie.

Spakuj do walizki także rzeczy osobiste, takie jak:

  • pościel, śpiwór lub koc oraz poduszkę z poszewką,
  • kosmetyki i przybory toaletowe,
  • środki czystości,
  • buty i ubrania robocze,
  • parasol i kurtkę przeciwdeszczową.

Praca w Holandii z agencją pracy

Planujesz wyjazd za granicę? Pierwszym etapem będzie poszukiwanie certyfikowanego biura pośrednictwa pracy i najlepszej propozycji pracy. Sprawdź ofertę Holland Contracting i ciesz się pewnym i bezpiecznym zatrudnieniem. Nadal masz wątpliwości i nie wiesz czy posiadasz wszystko, co niezbędne do wyjazdu? Agencja pracy z pewnością odpowie na Twoje pytania i doradzi w każdym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *