O czym pamiętać, nadając paczkę za pobraniem?

Paczka za pobraniem jest typem przesyłki, który pozwala na dokonanie zapłaty w momencie odbioru. Chociaż obecnie za towar można płacić także „z góry”, to jednak paczki za pobraniem nadal wybierane są bardzo chętnie.

Kiedyś paczki za pobraniem były wybierane bardzo chętnie, ponieważ nie każdy posiadał konto bankowe pozwalające na łatwe zlecenie wypłaty na rzecz sprzedającego – dostawcy paczki. Teraz możemy bez problemu opłacać paczki „z góry”, ale firmy kurierskie i poczta nadal posiadają w swojej ofercie paczki za pobraniem.

W przypadku paczki za pobraniem odbiorca płaci przy odbiorze. Zatem jeśli jest to przesyłka kurierska, wtedy zapłata odbywa się u kuriera. Na ogół należy mieć przy sobie odliczoną gotówkę, ale warto wskazać, że coraz więcej firm wprowadza także możliwość płatności kartą przy odbiorze.

Jak można nadać paczkę za pobraniem?

Nadanie paczki za pobraniem jest bardzo proste i można zrobić to zarówno osobiście, w placówkach pocztowych albo kurierski, lub też on-line dla przesyłek kurierskich, na przykład za pośrednictwem serwisu Sendit.

W porównaniu do zwykłej paczki w przypadku tej za pobraniem musimy określić dodatkowo kwotę pobrania, czyli kwotę, którą kurier czy listonosz ma pobrać od odbiorcy. Wskazujemy też na sposób jej doręczenia do nas – może być to wpłata na konto bankowe, co jest najpopularniejszą opcją, ale również doręczenie gotówki przez przekaz.

O czym warto pamiętać przy nadawaniu paczki za pobraniem?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby dokładnie i poprawnie wypełnić formularz nadania – wtedy paczka pocztowa czy paczka kurierska bez problemu dojdą do odbiorcy i pozwolą na pobranie od niego pieniędzy.

Pamiętajmy też o tym, że czas otrzymania pieniędzy z pobrania jest różny – może wynosić od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Warto też zwrócić uwagę na ceny, ponieważ paczki za pobraniem kosztują więcej niż standardowe paczki bez pobrania. Korzystając z takich serwisów jak Sendit, można jednak porównać oferty paczek tego rodzaju u różnych kurierów i wybrać taką ofertę, która będzie najbardziej korzystna.

Jeden komentarz do „O czym pamiętać, nadając paczkę za pobraniem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *