Płacenie SMS-em? Tak, to możliwe!

SMS Premium jest usługą, która zyskuje coraz większą popularność. Dokonywanie płatności na niewielkie sumy staje się łatwe i szybkie, dzięki czemu niemal natychmiast można uzyskać dostęp do pożądanych treści. Rozwiązanie to jest więc korzystne nie tylko dla firm, ale również dla konsumentów.

Jak to działa?

W zależności od oferty, SMS-y Premium mogą przekazywać jednorazową informację lub dać jednorazowy dostęp do wybranych treści lub też być wysyłane systematycznie. Większość usług polega na wysłaniu specjalnego kodu na zazwyczaj skrócony numer, w odpowiedzi na co uzyska się możliwość skorzystania informacji. Należy zauważyć, że – Premium są wiadomościami o podwyższonej opłacie, co oznacza, że ich koszt jest niezależny od cennika operatora sieci komórkowej.

Za co można płacić SMS-em?

  1. Płatności SMS Premium za pomocą Przelewy24.pl umożliwiają dokonywanie płatności w celu uzyskania dostępu do treści na portalach prasowych i informacyjnych.
  2. Wystarczy jeden SMS, by zakupić czasopismo online lub uzyskać pełny dostęp do informacji zawartych w raporcie niezbędnym do wykonania pracy.
  3. Usługa wykorzystywana jest często w przypadku serwisów muzycznych i filmowych, gdzie możliwość skorzystania z części zasobów jest płatna.
  4. SMS-em zapłacić można też na portalach gier – najczęściej z usługi korzystają osoby biorące udział w konkursach i quizach.
  5. Metoda pozwala również na zagłosowanie na uczestników programów telewizyjnych lub radiowych, a także na wsparcie działalności charytatywnej.

Czy to bezpieczne?

Płatności SMS-em budziły wiele wątpliwości, jednak po zmianie przepisów w grudniu 2018 roku konsumenci są lepiej chronieni przed ewentualnymi oszustwami. Wśród głównych zmian znajduje się nałożenie na operatorów sieci obowiązku blokowania niechcianych wiadomości oraz ustalenie progu opłaty za usługę. Te z pozoru drobne zmiany zwiększają zainteresowanie usługą SMS Premium, która stała się bezpieczniejsza. Dzięki temu coraz więcej konsumentów dostrzega jej zalety i korzyści płynące z tego modelu płatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *