Pomysł na biznes

pomysł na biznes

Pomysł na biznes jest pierwszym krokiem do otwarcia własnej firmy. To właśnie od niego wszystko się zaczyna. Gdy jednak znajdziesz już idealny pomysł, to możesz stworzyć biznes plan i starać się o dofinansowanie zewnętrzne, by zdobyć środki na otwarcie działalności.

By znaleźć pomysł na biznes miej oczy szeroko otwarte

Aby znaleźć idealny pomysł na biznes, należy dokładnie rozejrzeć się wokół siebie. Być na bieżąco z aktualnymi trendami. Dobrym narzędziem do trendwatchingu jest na przykład GoogleTrends. Można się dzięki niemu dowiedzieć, co szukali internauci w danym czasie. Przydatnymi narzędziami będą także: Watchcunt (opracowany przez eBay), czy Sales Rank Express (funkcjonujący na bazie Amazona).
Dzięki tym narzędziom dowiemy się, które towary są popularne.
Poniżej przedstawię kilka pomysłów na biznes dla każdego.

Własny sklep internetowy

Wiele osób myśli, że jest to skomplikowane i wymaga dużych nakładów finansowych. Nic bardziej mylnego. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę i można zakładać sklep bez posiadania własnych towarów na magazynie. Po odpowiedniej integracji, każde zamówienie zostanie realizowane przez zewnętrzne hurtownie, które zajmą się wysyłką (dropshipping). Naszym jedynym zadaniem będzie odpowiednia promocja sklepu i ściągnięcie klientów.

Franczyza

Po co trudzić się wymyślaniem własnego biznesu skoro na rynku jest mnóstwo firm, które chętnie przekażą swoje know-how za podzielenie się niewielkim procentem zysku. Franchising to kolejny ciekawy pomysł na biznes, który może przynieść nam bardzo dobre pieniądze ze względu na zbudowany już wizerunek marki.

Organizowanie imprez

Jeżeli jesteś osobą łatwo nawiązującą kontakty i komunikatywną, to będzie to idealny biznes dla Ciebie. Do prowadzenia interesu będzie potrzebny Ci telefon, notes, laptop i połączenie z siecią.
Oferta organizowania eventów jest bardzo szeroka. Może to być na przykład organizowanie imprez firmowych, domowych przyjęć, wesel, czy nawet międzynarodowych konferencji. Liczy się pomysł i zaangażowanie. Na początek przydatne będą informacje kto i za jaką kwotę daną usługę będzie chciał wykonać. Ważna jest także reklama, by dotrzeć z ofertą do klienta.

Produkty ekologiczne

Od jakiegoś już czasu panuje moda na zdrowy tryb życia, a także zdrowe jedzenie. Co raz bardziej jesteśmy świadomi tego, co jemy i dlatego zwykle decydujemy się na ekologiczne produkty. Mają one więcej wartości odżywczych i dzięki temu korzystnie wpływają na nasze zdrowie, a co za tym idzie samopoczucie. Można zatem zająć się uprawą ekologicznych warzyw, przetworów, sosów czy owoców.
Musimy zorganizować certyfikat, co niestety wiąże się z niemałymi kosztami.

Własny biznes bez dużego wkładu finansowego

Chciałbyś zarabiać na swój własny rachunek, ale brakuje Ci pieniędzy na start? Jeśli do tej pory Cię to hamowało, to dalej już nie będzie. Potrzebny będzie tylko odpowiedni pomysł na biznes i można zacząć działać. Poniżej znajdziesz kilka takich pomysłów, które nie wymagają dużego wkładu finansowego.

Rękodzieło (handmade)

Idealny pomysł na biznes dla osób, które posiadają jakieś talenty, np. potrafią szyć czy pleść koszyki z wikliny, czy tworzyć ręcznie piękną i oryginalną biżuterię. Z takiej pasji można stworzyć dochodowy interes. Dlatego zanim się zdecydujesz na takie rozwiązanie, rozejrzyj się dokładnie i sprawdź jak wyglądają ceny w branży, którą chcesz się zająć i postaraj się obliczyć w jakiej sumie mogłaby się zamknąć Twoja oferta, ile mógłbyś wytworzyć takich przedmiotów oraz najważniejsze ile mógłbyś na nich zarobić. Warto w takim wypadku postawić także na osobę, która zajmie się sprzedażą, bo wtedy więcej czasu będzie można poświęcić na tworzenie rękodzieła.

Prowadzenie bloga

Kiedyś popularne były pamiętniki, teraz zamiast nich można prowadzić bloga. Jest to miejsce, gdzie wyraża się opinie, prowadzi dyskusje oraz poleca produkty. Gdzie tu pomysł na biznes? Jeżeli nasz blog stanie się popularny i poczytny, to mamy szanse na spory zarobek.

MLM – marketing sieciowy

Jest to rozbudowany system sprzedaży produktów oraz usług, który wykorzystuje sieć niezatrudnionych sprzedawców. Zarobki uzależnione są od osobistej sprzedaży oraz sprzedaży osób znajdujących się pod nami. Jest tak, ponieważ MLM umożliwia stworzenie własnej struktury dystrybutorów, która generować będzie dla nas dodatkową prowizję procentową. Każdy sprzedawca ma możliwość budowy własnej struktury.

Nauka gotowania

Wszyscy muszą jeść i gotować, jednak nie każdy ma pomysły na nowe potrawy i dania. Jeśli kuchnia to Twoja pasja i masz sporo do powiedzenia w tej kwestii, to możesz się swoją wiedzą podzielić z innymi. Organizuj warsztaty lub też załóż bloga kulinarnego lub kanał na youtube. W formie bezpośredniej lub przez ekran komputera możesz opowiadać swoim odbiorcom na temat tajników sztuki kuchennej i inspirować do przyrządzania fantastycznych dań. Jeśli tylko chcesz, możesz określić swoją niszę. Co jest ostatnio dobrze widzianym trendem. Stań się specjalistą/ką od kuchni domowej, instant, azjatyckiej lub przeznaczonej dla osób ćwiczących.

Przyrządzaj domowe potrawy

Pierogi, krokiety, ciasta świąteczne, czy też świeże bułeczki. To kolejny pomysł na biznes z branży kulinarnej, jednak tego nigdy nie za dużo – wszyscy w końcu musimy jeść. Jeśli specjalizujesz się w jakiejś potrawie, która jest łatwa w przechowywaniu i ogólnie lubiana, to z pewnością znajdą się chętni na jej konsumpcję. Nie musisz od razu zakładać restauracji. Wykonaj zdjęcia swoich potraw i opatrz je atrakcyjnym opisem. Całość wrzuć na portale ogłoszeniowe lub załóż grupę na Facebooku. Możesz również pochwalić się nimi na Instagramie. Gdy obudzisz apetyt oglądających, od razu będą chcieli zakupić przygotowane przez Ciebie dania.

Urządzaj mieszkania na sprzedaż

Lubisz oglądać piękne zdjęcia, przedstawiające aranżacje wnętrz? Z ochotą wybierasz się do sklepów meblowych? To, to może być biznes idealny dla Ciebie. Chętnych na pewno nie zabraknie. Gdyż wiele osób lubi zlecić projekt wnętrza osobom o zmyśle artystycznym i odpowiedniej wiedzy. Niektórzy dlatego, że nie mają czasu na urządzenie własnego M, a inni ze względu na to, że nie odczuwają z tego przyjemności. Nieważne są jednak ich powody. Zaprezentuj swoje pomysły. Podziel się aranżacjami własnego mieszkania. W reklamie biznesu pomoże Ci oczywiście internet, a przede wszystkim social media. Wstawiaj regularnie zdjęcia swoich prac, ogłaszaj się w portalach i poproś o pomoc znajomych, a zanim się obejrzysz klienci tłumem zaczną pukać do Twoich drzwi.

Opieka nad dziećmi

W tej profesji zawsze znajdą się ręce potrzebne do pracy. Zapracowani i zajęci rodzice często zmuszeni są do proszenia o pomoc opiekunki. Zazwyczaj ich rolę pełnią panie, które ogłaszają się na portalach ogłoszeniowych i – oprócz możliwego doświadczenia – daleko im od profesjonalizmu. W Twoim przypadku może być zupełnie inaczej. Postaw na wysoką jakość usługi. Do standardowej opieki dodaj również różnego typu rozrywki dla dzieci, które w czasie godzin spędzonych razem z Tobą nigdy nie będą się nudzić. Zaoferuj również dostosowane do potrzeb dzieci menu, a rodzice – wraz ze swoim maluchami – będą często chcieli korzystać z usług Twojej firmy.

Poszukiwanie informacji

Dobrego researchu mogą potrzebować firmy, copywriterzy, osoby piszące prace lub artykuły. Jeśli potrafisz szybko wyszukiwać informacje, masz dostęp do dobrej biblioteki, i z natury jesteś ciekawski/a to poszukiwanie informacji dla innych może sprawić Ci wiele frajdy. A gdy już “złapiesz” pierwszych stałych klientów możesz pomyśleć o zaangażowaniu w swój projekt dodatkowych par rąk do pracy.

Jaki pomysł wybrać?

Istnieje wiele pomysłów na biznes. Jeżeli własna firma to nasze marzenie, to nic nie powinno stanąć nam na przeszkodzie do jego zrealizowania. Trzeba spełniać swoje marzenia i realizować pomysły, bo mogą okazać się one żyłą złota. Podstawa do determinacja w dążeniu do celu i otwarty umysł. Wokół nas bowiem istnieje wiele rzeczy, które mogą stać się dla nas inspiracją.

Macie inne pomysły na biznes? Podzielcie się nimi w komentarzu.

Jeden komentarz do „Pomysł na biznes

  1. Dobrym pomysłem na biznes jest również dropshipping. Hurtownia odzieży sosimply.pl oferuje taką formę rozwijania firmy. Dodatkowo nie potrzeba również przestrzeni magazynowej by ruszyć z własnym biznesem. Także dlaczego nie? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *