Pomysły na dochód pasywny

dochód pasywny

Dochód pasywny jest dochodem bez wykonywania jakiejkolwiek pracy lub, gdy raz wykonana praca przynosi zyski określany czas. Bez wątpienia warto posiadać takie źródło dochodu i wbrew pozorom wcale nie tak trudno je osiągnąć. Poniżej kilka propozycji.

Dochód pasywny w internecie

Na początek pomysły na dochód pasywny, do których wystarczy urządzenie z dostępem do internetu i oczywiście odrobina chęci. Czasem trzeba włożyć na początek nieco pracy, aby potem móc nieustannie cieszyć się dodatkową gotówką bez dalszych działań.

Lokaty bankowe

Procent z lokat co prawda nie jest jakiś oszałamiający, ale pozwala bezpiecznie mnożyć oszczędności. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią dużego ryzyka. Jeden z najbardziej oczywistych wyborów, jeśli chodzi o dochód pasywny, ale niestety mało dochodowy.

Fundusze inwestycyjne

Większe ryzyko utraty kapitału, ale można liczyć też na większe zarobki powierzając pieniądze specjalistom. Wybierając odpowiedni fundusz inwestycyjny można określić jak duże ryzyko jesteśmy w stanie podjąć.

Afiliacja

Zarabianie na afiliacji nie należy do prostych, ale zarobki są całkiem niezłe. Trzeba tylko mieć dobre medium, które generuje ruch, takie jak blog czy kanał na YouTube. Reklamy lub linki tam umieszczone potrafią generować dochód pasywny przez naprawdę długi czas.

Własny sklep internetowy

Założenie własnego sklepu internetowego nie należy do rzeczy przesadnie skomplikowanych, ale wybić się na tle innych, niestety już tak. Mimo to czasem warto zaryzykować i spróbować swoich sił, ponieważ własny sklep pozwala generować naprawdę dobre zarobki. Zwłaszcza, że nie trzeba nawet mieć towaru we własnych magazynach. Istnieje coś takiego jak dropshipping, gdzie hurtownie same wysyłają towary, a do nas należy jedynie zbieranie odpowiednich zamówień.

Własny blog

Z początku trzeba niestety poświęcić sporo czasu by zdobyć ruch na stronie. Nie chodzi tu tylko o dodawanie treści, ale również związane z tym pozycjonowanie. Większość można zrobić samodzielnie, ale wymaga to sporych nakładów czasowych. Potem zostaje już tylko zarabianie na blogu w różny sposób. Samo założenie bloga oczywiście nie jest specjalnie skomplikowane i każdy powinien sobie z tym poradzić. Jak z kolei zarabiać na założonym już blogu? Przykładowe, choć nie jedyne sposoby to:

  • Artykuły sponsorowane napisane po to, by subtelnie, ale efektywnie zareklamować konkretny przedmiot czy usługę. Takie teksty to w dużej mierze element marketingu szeptanego, chociaż coraz częściej blogerzy wyraźnie oznaczają je jako artykuły sponsorowane. Zwiększa to ogólną wiarygodność, ale również czytelnicy tego oczekują. Na przykład bloger, który zajmuje się tematyką kulinarną, otrzymuje od przedstawiciel firmy, która chciałaby się, zareklamować na jego stronie, sprzęt kuchenny, taki jak wyciskarka do owoców i go testuje przez jakiś czas. Później na blogi pojawia się wpis, zwracający uwagę na zalety danego produktu i zachęcający do jego zakupu. Nierzadko blogerzy udostępniają również kody rabatowe na konkretne urządzenie lub organizują konkurs, dzięki któremu któryś z czytelników może wygrać podobną maszynę. Za takie akcje promocyjne, bloger dostaje wynagrodzenie
  • Reklama kontekstowa czyli linki dopasowane tematycznie do treści bloga. Głównym założeniem tego typu reklam jest to, że użytkownicy chętniej je klikają , jeśli interesuje ich dany temat. Wystarczy wrzucić na stronę gotowy kod by wyświetlały się reklamy dopasowane do treści strony

Własny kanał na YouTube

Podobnie jak w przypadku bloga, wymaga sporych nakładów czasowych, zwłaszcza z początku. Wybicie się nie jest łatwe, ale jeden naprawdę dobry filmik pozwala generować zarobki jeszcze przez długi czas.

Dochód pasywny w domu

Kolej na pomysły na dochód pasywny, które nie wymagają dostępu do internetu, ale też więcej wysiłku na początek. Czasem nawet naprawdę sporo, ale rekompensują to dużymi zarobkami w dłuższej perspektywie czasu.

Napisanie książki

Pomysł z pewnością nie dla każdego, choć napisanie książki nie jest aż takie trudne jak się wydaje. Raz napisana książka pozwala generować dochód pasywny przez dłuższy czas, ale warto pisać kolejne by był on jeszcze wyższy.

MLM

MLM wprawdzie polega na sprzedaży konkretnych produktów, ale również pozwala budować sieć współpracowników, od których otrzymujemy odpowiedni % zarobków. W dłuższej perspektywie czasu, zbudowanie licznego zespołu może być całkiem dochodowe.

Wynajem mieszkania

W porównaniu z poprzednimi przykładami, wymaga naprawdę dużego kapitału na początek, ale jest to bardzo popularny sposób i pewny sposób na dochód pasywny. Zapotrzebowanie na mieszkania jest bardzo duże, więc wynajem jest aktualnie dobrą inwestycją.

Podsumowanie

Ciężko o dochód pasywny, który nie wymaga zupełnie żadnej aktywności. Większość z nich wymaga albo kapitału na początek, ale zainwestowania właśnie dużej ilości czasu. Pozwoli to jednak na budowanie dochodu pasywnego w dłuższej perspektywie czasu, a to jest najważniejsze.

Jeden komentarz do „Pomysły na dochód pasywny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *