W poszukiwaniu lepszego świata

Każdy z ludzi chciałby realizować swoje marzenia, każdy chciałby dobrze zarabiać i móc pozwolić sobie na wiele przyjemności. W tym celu każdy z nas marzy o dobrze płatnej pracy. Oczywiście we własnym kraju nie zawsze jest szansa na zatrudnienie, a jeśli nawet, to musimy podkreślić, ze poziom zarobków jest w wielu przypadkach daleki od satysfakcjonującego. Wielu Polaków otwarcie deklaruje, że bardzo chętnie wyjechałaby poza granice swojego kraju, aby zyskać lepszą pracę.Jednym z ciekawszych kierunków zagranicznych wyjazdów na pewno są kraje skandynawskie. Prym wśród nich wiodą Szwecja oraz Norwegia, ale również w Danii i Finlandii możemy spotkać się ze sporą grupą naszych rodaków, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszego życia i lepszego zarobku. To, na co warto szczególnie zwrócić uwagę w przypadku pracy w krajach Skandynawskich to:

  • bardzo dobre warunki pracy,
  • bardzo solidne zabezpieczenia socjalne,
  • bardzo wysoki standard życia

Dzięki temu, że w przypadku wszystkich krajów skandynawskich możemy mówić o bardzo dobrze prosperującej i rozwijającej się gospodarce, poziom życia jest taki wysoki. Przyjrzyjmy się jednak bliżej Norwegii oraz branżom, w których można najwięcej zarobić. Na pierwszym miejscu mamy tutaj branżę wydobywczą. W przybliżeniu możemy zarobić tutaj około 61 tysięcy koron norweskich, co przekłada się na kwotę około 33 tysięcy złotych. Nie wliczamy w to żadnych nadgodzin.

Dalsze branże, w których również warto szukać zatrudnienia, jeśli mówimy o Norwegii to na pewno zarządzanie i usługi dla biznesu, działalność ekspercka, naukowa, techniczna, branża ICT, produkcja przemysłowa, edukacja, handel, branża motoryzacyjna, budownictwo, medycyna, opieka społeczna, gastronomia i hotelarstwo. Jeśli więc mówimy o możliwych zarobkach, to na pewno mogą one robić i robią bardzo dobre wrażenie. Nie powinno, zatem dziwić, że Polacy bardzo chętnie wybierają kraje skandynawskie, jako kierunek swoich wyjazdów zarobkowych. Na pewno bardziej się to opłaca niż takie kraje jak Wielka Brytania czy też Niemcy.

Do tego wszystkiego trzeba również dodać, że w krajach tych mamy do czynienia z bardzo wieloma atrakcyjnymi ofertami pracy, toteż każdy, kto ma tylko trochę odwagi, aby wyjechać z własnego kraju, a poza tym oczywiście potrafi się posługiwać obcym językiem, może jak najbardziej zdecydować się na wyjazd w celach zarobkowych do Norwegii, Szwecji czy też innego z krajów skandynawskich. Na pewno pewną barierą jest brak znajomości języka szwedzkiego lub norweskiego, a łatwy do nauki one nie są, ale na pewno też można tychże języków mimo wszystko się nauczyć. Bez cienia wątpliwości trzeba podkreślić, że z finansowego punktu widzenia, na pewno jest to bardzo opłacalne. Tak w zasadzie to nie ma, co do tej kwestii żadnych wątpliwości. Norwegia i Szwecja są takimi krajami, gdzie pracy na pewno dla wielu osób nie powinno zabraknąć i trudno sądzić, że w najbliższym czasie na rynku pracy zmieni się koniunktura. Można sądzić, że to właśnie kraje skandynawskie nadal będą tymi, do których najbardziej będzie się opłacało wyjechać w celach zarobkowych.

Zobacz: Oferty pracy w Polsce

5 komentarzy do „W poszukiwaniu lepszego świata

  1. Zgadzam się żeby zacząć pracować i żyć w innym kraju potrzeba tylko trochę odwagi i można śmiało żyć w innym kraju, gdzie teraz przemieszczać się nie jest trudno ponieważ mamy co raz to więcej połączeń lotniczych.

  2. Bardzo dobry wpis i zgadzam się żeby zacząć nową pracę za granicą bądź i nawet w innym mieście to trzeba mieć tą odwagę i przełamać się i zacząć wszystko od nowa.

  3. Ciekawy wpis i zgadzam się z nim w 100%. Osobiście uważam że warto jest walczyć o swoje i nie bać się sięgać marzeń.

  4. Czasami żeby zacząć lepiej żyć to warto jest założyć swoją działalność i pracować na własny rachunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *