Pożyczka na raty – czym jest i jak ją uzyskać

Pożyczka na raty to zobowiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Konsumenci doceniają przede wszystkim fakt, że możemy otrzymać je niemalże od ręki bez konieczności dopełniania wielu formalności i spełniania restrykcyjnych wymogów. Sprawdźmy, na czym dokładnie polegają pożyczki na raty i kto ich udziela najszybciej.

Pożyczka na raty – gdzie ją dostaniemy?

Pożyczki na raty, jak sama nazwa wskazuje, to zobowiązanie finansowe, które możemy zaciągnąć w instytucji będącej pożyczkodawcą. Może być to więc nie tylko bank, ale także firma pozabankowa, np. tzw. Parabank oferujący szybkie pożyczki czy chwilówki od ręki. Istnieje jednak sporo czynników odróżniających ten typ zobowiązania, w zależności od tego, w jakiej firmie wnioskujemy o jego przyznanie. Przede wszystkim, starając się o pożyczki na raty z firm pożyczkowych, np. podanych na stronie https://pozyczka4you.pl/pozyczki-na-raty/, nie musimy spełniać tak surowych warunków jak w przypadku banków. Dodatkowo, czas realizacji całego procesu jest o wiele krótszy, gdyż niekonieczne jest dopełnianie wielu formalności i udostępnianie dokumentów. Parabanki nie wymagają od nas wysokiej zdolności kredytowej i dochodów w oparciu o umowę o pracę. 

Pożyczki na raty warunki 

Wnioskując o pożyczki na raty w firmie pozabankowej, musimy spełnić następujące wymogi:

  • Pełnoletność;
  • Polskie obywatelstwo;
  • Stały adres zamieszkania na terenie Polski;
  • Ważny dowód osobisty;
  • Regularny dochód. 

Nie musimy mieć wysokiej zdolności kredytowej, nawet jeśli staramy się o przyznanie pożyczki na kilka tysięcy złotych. Wystarczy pobierać stały dochód, przy czym jego źródłem nie musi być firma, w której jesteśmy zatrudnieni. Parabanki akceptują także dochody w formie świadczenia, np. Emerytury czy renty, a także zasiłków, dzięki czemu o pożyczkę mogą wnioskować nawet osoby bezrobotne. 

Pożyczki na raty dla zadłużonych. Czy są możliwe?

Doskonale wiemy, że osoby zadłużone nie mają możliwości zaciągnięcia pożyczki na raty w banku. Takie rozwiązanie jest możliwe wyłącznie, jeśli chcemy skonsolidować kredyty, czyli połączyć je w jeden na nowych warunkach. Jednak w tym przypadku konieczne jest uiszczenie wszystkich zaległości, aby bank pozytywnie rozpatrzył naszą prośbę. Z kolei, w sytuacji, gdy chcemy wziąć pożyczkę na raty w firmie pozabankowej, nawet jeśli mamy długi i złą historię kredytową czy komornika na koncie, nadal mamy spore szanse na otrzymanie wsparcia finansowego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *