Praca tymczasowa w Holandii, co warto wiedzieć?

Nie każdy chce podejmować zatrudnienie na wiele lat i wiązać się z firmą na stałe. Praca tymczasowa oferowana jest często za pośrednictwem agencji zatrudnienia. Jest to dobre rozwiązanie dla studentów, ale i nie tylko – dwa miesiące wakacji spędzą pracując w Holandii i zarabiając tam niezłe pieniądze, które umożliwią im studiowanie bez finansowych trosk.

Praca tymczasowa w Holandii – najważniejsze informacje

Do Holandii Polacy jeżdżą często w sezonie wiosennym i letnim i podejmują w zawodach typowych dla takich pór roku. Znajdują wówczas pracę w rolnictwie, ogrodnictwie, pielęgnują kwiaty, zrywają owoce i warzywa. Nie jest to lekka praca, ale daje szanse na przyzwoite zarobki i pozbycie się finansowych problemów. Można też znaleźć pracę w jesieni czy zimą w opiece nad starszymi osobami, w gastronomii czy hotelarstwie.

Pracy jest sporo, Holendrzy oferują pracę czasową i chętnie wynajmują obcokrajowców do zadań, którymi Holendrzy nie są zainteresowani. Bez obcokrajowców, w tym Polaków, holenderska gospodarka nie radziłaby sobie z codziennym funkcjonowaniem. Praca tymczasowa to dobre zatrudnienie dla osób młodych lub rześkich emerytów, którzy mają jeszcze siły dorobić do emerytury. Jest to bardzo dobry pomysł na krótkoterminowe zarabianie pieniędzy. 

Na co zwrócić uwagę szukając tymczasowego zatrudnienia?

Szukając pracy w Holandii należy zwrócić uwagę na agencję pracy tymczasowej, która zapewni bezpieczne zatrudnienie i podpisze umowę z pracownikiem tymczasowym. Należy wybrać dobrą, renomowaną agencję pracy, polecaną przez internautów i mającą dobre recenzje jej działania. Ponadto bardzo ważna jest dobra umowa, ubezpieczenie, opieka agencji i pomoc z jej strony w razie kłopotów, które zawsze mogą się pojawić w obcym kraju. Jeśli cenisz sobie pewność i bezpieczeństwo – koniecznie sprawdź ofertę Holland Contracting.

W Holandii pracy jest sporo, ale nie wszyscy pracodawcy są równie przyjaźni oraz solidni. Warto zatem wybrać agencję, która znana jest z solidnej pracy na rzecz osób wynajmowanych do pracy i nie zostawi ich samych sobie, w razie gdyby były jakiekolwiek komplikacje podczas pobytu w Holandii. Dobra pensja też ma znaczenie. Wynagrodzenie rzędu 2000 czy 3000 euro to bardzo dobry zarobek, który w Polsce jest dostępny dla niewielu osób – któż bowiem zarabia 12000 tysięcy złotych? Praca tymczasowa jest rozwiązaniem polecanym, a czasami może przekształcić się w pracę stałą i decyzję o pozostaniu na dłużej w Holandii, ale to temat na zupełnie inny tekst. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *