Programy outplacementowe – kiedy warto z nich skorzystać?

outplacement

Zwolnienia pracowników w dużych firmach nie są niczym nadzwyczajnym. Ponieważ zatrudnianych jest tam mnóstwo ludzi, naturalną rzeczą są regularne rotacje na różnych stanowiskach. Niemniej, jeżeli zwolnienie tyczy się grupy ludzi, która bardzo mocno zżyła się z firmą, poprzez długoletnią pracę, warto przedsięwziąć dodatkowe środki.

Nie zostawiamy na lodzie

Nowy pracownik, który jest u nas dopiero kilka miesięcy, może być zwolniony bez zbędnych ceregieli. Z takiego założenia zazwyczaj wychodzi większość małych i dużych firm. Inaczej jednak należy postąpić z osobą, z którą dobrze się poznaliśmy, być może także znamy jej rodzinę. Po kilku lub nawet kilkunastu latach pracy trudno tak po prostu powiedzieć sobie do widzenia. Będzie to niekorzystne zarówno dla reputacji samej firmy jak i dla samego pracownika. Może on mieć choćby trudności w znalezieniu nowego zatrudnienia, skoro nie musiał o nie walczyć na rynku pracy przez długi okres czasu. Wobec tego dobrze byłoby, by dawny pracownik otrzymał od nas jakieś wsparcie, które pomoże mu ponownie wdrożyć się w obecne standardy rynku pracy. Takim wsparciem może być tak zwany outplacement, czyli specjalne programy, które mają za zadanie wspomóc właśnie takich pracowników, o jakich mowa powyżej.

Kalkulujemy koszty

Oczywiście wykup programu outplacementowego dla pracownika, lub grupy pracowników, to pewien koszt. Zanim pieniądze zostaną wydane, warto sprawdzić z jakimi sumami będziemy mieli do czynienia. Możemy zrobić to na stronie https://outplacementkalkulator.pl. Znajdziemy tam formularz, dzięki któremu – po podaniu wszystkich niezbędnych danych – będziemy mogli poznać szacunkową cenę pakietu outplacementowego. Możemy wybrać program dla jednej osoby, kilku, bądź nawet całkiem dużej grupy. Często bowiem w większych przedsiębiorstwach mają miejsce tak zwane zwolnienia grupowe, zwłaszcza w czasach restrukturyzacji, cięcia kosztów, bądź sprzedaży firmy innemu właścicielowi. Może on zechcieć przeprowadzić sporą reorganizację pracowniczą i wtedy zwolnienia dużej części zatrudnionych staną się faktem. Dbając o dobry PR firmy warto zainwestować w outplacement, by odchodzący ludzie nie znaleźli się na przysłowiowym lodzie.

Pracownik, którego poprzedni pracodawca potraktował z godnością podczas zwolnienia, zapewnił mu szansę na nowy start w życiu, na pewno będzie w przyszłości dobrze wypowiadał się o swojej dawnej firmie. Jeśli więc leży nam na sercu dobro ludzi, a także reputacja przedsiębiorstwa sprawdźmy ofertę OutplacementKalkulator. Pamiętajmy, że jest to inwestycja, która w przyszłości zwróci się nam w postaci o wiele lepszej opinii, jaką firma będzie mieć na lokalnym rynku i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *