Reklama na samochodzie – czy warto?

reklama na samochodzie

Reklama na samochodzie to dość powszechny sposób reklamowania własnej firmy oraz sposobu na dodatkowy zarobek dla osób, które chciałyby okleić własne auto. Jak to dokładnie wygląda ?

Reklama na samochodzie jako reklama własnej firmy

Tego typu reklama stosowana jest przede wszystkim na flocie należącej do danej firmy. Dlaczego? Jest to przede wszystkim tani i przeważnie jednorazowy wydatek, który przynosi efekty w trybie ciągłym. Oczywiście tylko, jeśli samochody z takiej floty często są w ruchu, albo parkują w miejscach często uczęszczanych.

Gdzie oklejać flotę firmową?

W internecie nie brakuje firm zajmujących się oklejaniem aut, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej w pobliżu siedziby własnej firmy. Warto najpierw przejrzeć zrealizowane projekty, a dopiero potem podjąć ewentualną decyzję dotyczącą współpracy z daną firmą. Czasem zwyczajnie lepiej pojechać nieco dalej i uzyskać lepszy efekt, niż zdecydować się na firmę, która znajduje się najbliżej.

Gdzie jeszcze możemy uzyskać reklamę?

Nie brakuje również osób chętnych okleić własne samochody wybraną reklamą, choć rozwiązanie jest to zdecydowanie mniej popularne. Po pierwsze wiąże się to z ciągłymi wydatkami. Po drugie nie mamy zbytniej kontroli dotyczącej częstotliwości eksponowania reklamy, a więc miejsc, w których samochód głównie się porusza oraz parkuje.

Reklama na samochodzie jako sposób na zarobek?

Czas na podejście do tematu z drugiej strony, a więc do oklejania własnego samochodu w zamian za odpowiednie wynagrodzenie finansowe. Zacznijmy, więc od tego, że rozwiązanie to w dalszym ciągu nie jest w Polsce zbyt popularne, więc znalezienie odpowiednich ofert jest rzeczą dość skomplikowaną, co nie oznacza, że niemożliwą.

Gdzie szukać ofert?

Jeśli jesteśmy już zdecydowani, że chcemy umieścić reklamę na samochodzie to zostaje tylko kwestia znalezienia odpowiedniej oferty. Warto wykorzystać do tego różne portale z ogłoszeniami, takie jak np. olx. Ciężko jednak będzie znaleźć oferty firm, ponieważ zainteresowanie jest zdecydowanie większe niż zapotrzebowanie tzn. więcej osób chciałoby oklejać własne auto niż jest chętnych firm, aby za to płacić.

Jako, że ciężko znaleźć tego typu oferty to warto wystawić własną, w której poinformujemy, że chętnie umieścimy reklamę na naszym samochodzie za określoną kwotę. Warto również zamieścić informacje odnośnie pokonywanych kilometrów, miejsc w których często stoi auto itp.

Ile można zarobić?

Kwestia zarobków jest dość ciężka do oszacowania, ale w Polsce przeważnie jest to kilkaset złotych miesięcznie. W głównej mierze zależy to, jednak od naszego miejsca zamieszkania, ilości pokonywanych kilometrów oraz dróg jakimi głównie będzie poruszał się oklejony reklamami samochód. Bardzo istotny jest również rozmiar samej reklamy, im większy tym na większe zarobki możemy liczyć.

O czym jeszcze pamiętać?

Decydując się na tego typu rozwiązanie warto wybrać różnego rodzaju reklamy magnetyczne, które w razie potrzeby można w łatwy sposób usunąć. W razie problemów z płatnościami od firmy lub po prostu po zakończeniu współpracy nie będziemy mieli problemów z usuwaniem niechcianej reklamy.

Podsumowanie

Reklama na samochodzie jako reklama własnej firmy to bardzo dobry pomysł, jeśli mamy własną flotę samochodów, które możemy okleić. Kwestie skorzystania z reklamy na autach osób prywatnych warto najpierw dokładnie przeanalizować, ponieważ czasem koszty mogą nie być warte uzyskanych efektów.

Z kolei, jeśli chodzi o zarabianie w ten sposób – są zdecydowanie lepsze formy zdobywania pieniędzy np. w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *