Terminal za 0 zł bez abonamentu. Dlaczego warto?

„Płatność tylko gotówką”. Wkrótce komunikat o takiej treści może zniknąć z punktów handlowo-usługowych. Ministerstwo Finansów przedstawiło niedawno projekt ustawy dotyczący m.in. rozwoju płatności elektronicznych, w którym pojawił się zapis o obowiązku zapewnienia konsumentom możliwości płacenia elektronicznie. Jednocześnie, trwa program Polska Bezgotówkowa, dzięki któremu przedsiębiorca może otrzymać darmowy terminal płatniczy bez abonamentu.

Projekt ustawy przedstawiony przez resort finansów trafił do konsultacji społecznych. Z przeprowadzanych wcześniej badań opinii publicznej wynika jednak jednoznacznie, że Polacy oczekują większej dostępności transakcji bezgotówkowych.

Jak twierdzą, problem z płatnością kartą wciąż mają m.in. na targach, bazarach, w niewielkich punktach handlowo-usługowych, w warsztatach samochodowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Nie zawsze mogą też zrobić zakupy bez gotówki w małym sklepie osiedlowym, automacie z napojami i przekąskami czy w firmach przewozowych, gdzie płaci się za bilet. Wkrótce może się to zmienić. Trwa bowiem program, w którym przedsiębiorca może otrzymać za darmo terminal bez abonamentu.

Terminal karty płatniczej – z korzyścią dla klienta i przedsiębiorcy

Okazuje się, że Polacy nie są bardzo przywiązani do gotówki. Nie dość, że wielu z nich posiada więcej niż jedną kartę płatniczą, w szybkim tempie rośnie także popularność płatności dokonywanych telefonem komórkowym i za pośrednictwem tzw. systemu BLIK. Zdarza się, że Polacy przez dłuższy czas nie mają w portfelu gotówki, a jeśli znajduje się w nim jakaś kwota – zazwyczaj jest niewielka.

Co więcej, w badaniach opinii publicznej konsumenci przyznają, że w punktach, w których istnieje możliwość dokonania płatności kartą, chętniej robią zakupy i są w stanie wydać większe kwoty, gdyż nie ogranicza ich ilość gotówki w portfelu.

Jak otrzymać terminal za 0 zł?

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy dotychczas nie oferowali swoim klientom możliwości dokonywania płatności bezgotówkowych. W ramach programu przedsiębiorca może otrzymać darmowy terminal płatniczy. Co więcej, przez 12 miesięcy nie pokrywa on kosztów prowizji od transakcji dokonywanych kartą. Oferowane terminale płatnicze akceptują transakcje dokonywane nie tylko kartami MasterCard, Visa, Diners, JCB czy UPI, ale także płatności telefonem komórkowym i BLIKiem. Chcesz wiedzieć więcej na temat programu Polska Bezgotówkowa? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/oferta/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *