W jaki sposób właściciele pojazdów mogą zaoszczędzić na ubezpieczeniu AC?

prowadzi samochód

Gdy decydujesz się na wszechstronne ubezpieczenie swojego samochodu, szukasz dobrego pakietu AC. Autocasco nie jest obowiązkowe, dlatego jego ceny mogą się znacząco różnić. Wynika to przede wszystkim z tego, na jakim zakresie ochrony Ci zależy i jakie sumy wskażesz. Ale nie tylko. Oto kilka sposobów na to, jak zyskać dobre ubezpieczenie AC, lecz nie przepłacać na składkach.

  • Porównaj oferty ubezpieczycieli

Porównanie ofert ubezpieczeniowych jest jednym z najważniejszych kroków, które należy podjąć, przed wyborem AC – polecamy porównywarkę porowneo.pl. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do OC tutaj sumy gwarancyjne ani zakres ochrony nie są regulowane przez prawo. Każdy ubezpieczyciel ma własne ustalenia w tym zakresie, więc zestaw ze sobą kilka opcji i zobacz, jakie są różnice w wysokości składek.

  • Wybierz odpowiednią sumę ubezpieczenia

Kolejnym krokiem, który pozwala zaoszczędzić na ubezpieczeniu AC, jest wybór odpowiedniej sumy ubezpieczenia. Suma ta określa maksymalną kwotę, jaką ubezpieczyciel jest w stanie wypłacić w przypadku szkody – kradzieży, uszkodzenia auta. Jednak uwaga – nie zachęcamy do wybrania najniższej sumy ubezpieczenia. Zastanów się, jakiej rekompensaty oczekujesz w razie wypadku, jakie masz potrzeby, na jakie szkody jest narażone Twoje auta (np. stojąc pod blokiem na ruchliwym osiedlu).

  • Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pojazdu

Wiele ubezpieczycieli oferuje niższe ceny polis dla pojazdów, które posiadają różne funkcje czy elementy wyposażenia zwiększające bezpieczeństwo. Może to być na przykład alarm antywłamaniowy, immobilizer czy też tracker GPS. Dlatego warto zainstalować w swoim pojeździe dodatkowe zabezpieczenia, a także sprawdzić te, które są w nim zamontowane fabrycznie. Kluczem do wypłaty środków z polisy jest nie tylko to, czy mamy dodatkowe zabezpieczenia, ale też, czy są one w pełni sprawne.

  • Kupuj AC w pakiecie z OC

Zazwyczaj najkorzystniej wychodzi zakup w pakiecie i ubezpieczyciele są w stanie zaproponować niższą cenę za AC, gdy kupujesz je razem z OC. Dodatkowo, jeśli jesteś wieloletnim klientem, też możesz czasem liczyć na zniżki lojalnościowe (choć bywa, że to nowi klienci są bardziej uprzywilejowani). Na pewno warto rozważyć wykupienie ochrony zniżek – gdy dojdzie do wypadku z Twojej winy, to nie utracisz zgromadzonych do tej pory zniżek za bezszkodową jazdę.

AC ma stanowić dodatkowe zabezpieczenie i zagwarantować rekompensatę, gdy dojdzie do uszkodzenia auta. Wybieraj je mądrze, ale nie przepłacaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *