Sposoby na zarabianie w internecie

Zarabianie w internecie

      8 komentarzy do Zarabianie w internecie

Internet daje obecnie duże możliwości. Dzięki niemu istnieje możliwość zarobienia pieniędzy przez wykonywanie dodatkowej pracy. Można wyróżnić kilka sposobów na zarabianie w internecie.

Sprawdzone sposoby na zarabianie przez internet

W internecie jest bardzo wiele możliwości, choć nie wszystkie zostały niżej opisane. Poniższe sposoby zarabiania w internecie uporządkowane zostały od najłatwiejszego do tych, które wymagają już więcej zaangażowania lub umiejętności.

Zarabianie w internecie na klikaniu w reklamy

Już od kilkunastu lat możliwe jest zarabianie w Internecie przez klikanie w reklamy. Taka praca w domu nie jest jednak często zbyt efektywna. Średnio można dzięki temu zarobić bowiem kilkanaście złotych miesięcznie, a wypłaty są możliwe dopiero po osiągnięciu określonego przez portal internetowy progu.

Zarabianie przez internet na wypełnianiu ankiet

Ankiety to dobry sposób na zarobek dla studentów i osób, które nie chcą spędzać przed komputerem dużo czasu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że jeśli chodzi o płatne ankiety, zarobki nie przekraczają zwykle 100 złotych miesięcznie. Wynika to z faktu, iż na początku ankiety następuje sprawdzenie czy profil osoby podejmującej się jej wypełnienia, spełnia oczekiwania jej autorów. Jeśli tak nie jest, na takiej ankiecie nie można niestety nic zarobić.

Wypłacalne panele ankietowe, które pozwalają zarabiać w internecie znaleźć można na stronie.

Zarabianie przez internet to też copywriting i redagowanie tekstów

Doskonałym pomysłem na zarabianie przez Internet może być pisanie na zlecenie (copywriting) lub też sprawdzanie już istniejących tekstów pod kątem błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, składni i języka (czyli redagowanie). Copywriterem może zostać każda osoba, która nie ma problemów z wyrażanie swoich myśli za pomocą słowa pisanego. Copywriting polega na tworzeniu unikalnych tekstów na podstawie innych artykułów dostępnych w Internecie lub w drukowanych publikacjach. Wystarczy posiadać umiejętność sprawnego łączenia tekstów ze sobą, bez stosowania powtórzeń. Z kolei jeśli chodzi o redagowanie, z powodzeniem tego typu prace mogą wykonywać zarówno poloniści, jak i osoby, które nigdy nie miały problemów z prawidłową polszczyzną. Zarówno jeśli chodzi o copywriting i redagowanie tekstów wymagana jest cierpliwość. Końcowy efekt prac musi być bowiem zgodny ze zleceniem nie tylko pod kątem poprawności, ale również zainteresowania czytelnika danym tematem.

Zarabianie w internecie z wykorzystaniem bloga

Ciekawym pomysłem na zarabianie w domu, może być prowadzenie bloga z artykułami o konkretnej tematyce. Dobrzy bloggerzy mogą w ten sposób zarabiać nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie, a zarobki tych najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Są to już sumy pozwalające na zrezygnowanie z pracy na etacie.

Blogowanie nie wymaga dużego wkładu początkowego. Blogerem może zostać praktycznie każdy, kto ma coś ciekawego (lub nie) do powiedzenia światu. Posty na bloga możesz pisać samodzielnie lub też zlecić innemu specjaliście.

Na jaki temat można blogować? Od kulinariów, elektronikę, przez lifestyle i zdrowe odżywianie. Bardzo dużą popularnością, w ostatnim czasie, cieszą się również blogi parentingowe.

Jak zarabia się na blogu? Blog zarabia na reklamach lub sprzedaży własnych produktów. Wystarczy na stronie internetowej umieścić reklamy lub treści reklamujące określony produkt usługę. W ten sposób można zarabiać pieniądze na liczbie wyświetleń lub kliknięć w określony link. Im ich liczba jest większa, tym zarobki rosną. Przy zdobyciu wystarczająco dużych zasięgów możesz spróbować swoich sił składając propozycję współpracy firmie, która oferuje nawiązujące do tematyki Twojego bloga produkty. Część z nich z pewnością zgłosi się do Ciebie sama. Blogerzy zarabiają również ze sprzedaży własnych produktów, które dostępne są na ich stronach internetowych. Promują oni sprzedaż koszulek ze swoim logiem, hasłem, bransoletek, czy innych gadżetów. Niektórzy idą o krok dalej i tworzą własne linie – jednak to wymaga już nieco więcej kapitału.

Zarabianie przez internet na YouTube

Będąc już w temacie twórców internetowych, nie sposób jest nie wymienić Youtube’a. Ludzie, którzy tworzą w ramach największej w sieci platformy wideo, nie robią tego za darmo. Im wyższa jest ich oglądalność, tym więcej pieniędzy dostają od strony. W przypadku Youtube jest trochę podobnie jak z prowadzeniem bloga. Zmienia się co prawda nieco forma komunikacji z odbiorcą, jednak zasada jest taka sama. Masz coś ciekawego do przekazania? Publiczność będzie chciała Cię słuchać i oglądać Twojego nagrania.

Jaka tematyka filmów będzie najlepsza? To zależnie od tego, w jakim temacie czujesz się dobrze, na czym się znasz i jakie masz umiejętności. Popularnością cieszą się zarówno kanały komediowe, gamingowe, jak i publicystyczne, czy poradnikowe. Wybierz swoją własną dziedzinę i po prostu zacznij nagrywać.

Na czym zarabiają youtuberzy? Youtuberzy zarabiają nie tylko na reklamach, za które otrzymują stosowne wynagrodzenie w ramach platformy. Tutaj – podobnie, jak blogerzy – głównym źródłem zarobku większości z nich jest współpraca z firmami. Jeśli uda Ci się zebrać wystarczająco dużą publiczność będą one otwarte na Twoje propozycje.

Więcej propozycji na zarabianie w internecie na stronie https://zarabiajprzez24.pl/praca-w-domu-zarabianie-przez-internet/

8 comments on “Zarabianie w internecie

 1. Copywriting

  Copywriting to bardzo dobry sposób, żeby sobie dorobić do pensji. Niestety trzeba się trochę naszukać, żeby znaleźć jakieś dobrze płatne oferty. Pewnie wynika to z faktu, że wiele osób jest skłonnych pisać teksty za przysłowiową złotówkę.
  Ale grunt to nie poddawać się i uzbroić się w cierpliwość, bo na ciekawe zlecenia też można trafić 🙂

  Reply
 2. GrażynazMrzeżyna78

  Stawki dla copywriterów są jakieś śmieszne, żarty jakieś. Kiedy się skończy era JAnuszy Biznesu? Bo jak na razie mam ochotę wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *