Jak zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie

jak zarabiać w internecie 4.000 zł miesięcznie - konkretne przykłady

Internet daje obecnie duże możliwości. Dzięki niemu istnieje możliwość zarobienia pieniędzy przez wykonywanie dodatkowej pracy. Sposobów na zarabianie w internecie jest bardzo wiele, ale zobaczymy ile można zarobić na poszczególnych czynnościach, aby finalnie osiągnąć wyznaczony dochód. Oczywiście jest to przykładowy cel, który może być znacznie większy dla każdego z was. Zatem jak zarabiać w internecie 4.000 miesięcznie?

Na czym można zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie?

Skoro ma być to kwota 4000 złotych miesięcznie, zakładając około 30 dni w miesiącu, wychodzi na dzień lekko ponad 133 złote. Nie jest to kwota trudna do osiągnięcia, ale z pewnością nie od razu. Poniżej popularne metody zarabiania, na których bez problemu da się osiągnąć taką kwotę.

Zarabianie jako influencer

Zacznijmy od pracy jako influencer, gdyż jest to jeden z ciekawszych i bardziej dochodowych sposobów na zarabianie przez internet. W głównej mierze polega na wykorzystaniu swojej obecności w internecie do wykorzystania pieniędzy. Mogą to być social media np. Instagram, TikTok, Facebook itp., ale również własny blog, czy kanał na YouTube. Najważniejszą zaletą zarabiania w ten sposób jest to, że każdy może się tego podjąć. Nie trzeba być znaną w całym kraju osobistością, gdyż nawet mikro-influencerzy zarabiają całkiem pokaźne kwoty. Więcej na temat zarabiania w ten sposób na stronie: https://zarabiajprzez24.pl/influencer-kto-to-jest-i-jak-nim-zostac/

Jako influencer da się zarabiać 4000 miesięcznie.

Zarabianie jako copywriter

Doskonałym pomysłem na zarabianie przez Internet może być również pisanie na zlecenie (copywriting) lub też sprawdzanie już istniejących tekstów pod kątem błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, składni i języka (czyli redagowanie). Copywriterem może zostać każda osoba, która nie ma problemów z wyrażanie swoich myśli za pomocą słowa pisanego. Copywriting polega na tworzeniu unikalnych tekstów na podstawie innych artykułów dostępnych w Internecie lub w drukowanych publikacjach. Wystarczy posiadać umiejętność sprawnego łączenia tekstów ze sobą, bez stosowania powtórzeń. Z kolei jeśli chodzi o redagowanie, z powodzeniem tego typu prace mogą wykonywać zarówno poloniści, jak i osoby, które nigdy nie miały problemów z prawidłową polszczyzną. Zarówno jeśli chodzi o copywriting i redagowanie tekstów wymagana jest cierpliwość. Końcowy efekt prac musi być bowiem zgodny ze zleceniem nie tylko pod kątem poprawności, ale również zainteresowania czytelnika danym tematem.

Jako przykład posłuży serwis ze stałymi stawkami dla copywriterów. Za 1000 znaków tekstu tematycznego jest to ok 4złotych. Przyjmijmy, że jeden artykuł to średnio 3000 znaków, więc 12 złotych. W zależności od tematyki i znajomości tematu, copywriter może napisać go w 20 minut, do powiedzmy godziny. Średnio przyjmijmy, że będzie to 30 minut na taki artykuł. 12 złotych za pół godziny, więc 24 złote za godzinę. Zdecydowanie lepiej jak w przypadku ankiet. Wymaganą kwotę można, więc zebrać w 5,5 godziny.

Na copywritingu można zarabiać w internecie 4000 miesięcznie.

Zakładając oczywiście stałe stawki, które niestety często bywają niższe, ponieważ jest zdecydowanie więcej copywriterów, jak zleceniodawców.

Własny blog

Ciekawym pomysłem na zarabianie w domu, może być prowadzenie bloga z artykułami o konkretnej tematyce. Dobrzy bloggerzy mogą w ten sposób zarabiać nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie, a zarobki tych najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Są to już sumy pozwalające na zrezygnowanie z pracy na etacie.

Blogowanie nie wymaga dużego wkładu początkowego. Blogerem może zostać praktycznie każdy, kto ma coś ciekawego (lub nie) do powiedzenia światu. Posty na bloga możesz pisać samodzielnie lub też zlecić innemu specjaliście.

Na jaki temat można blogować? Od kulinariów, elektronikę, przez lifestyle i zdrowe odżywianie. Bardzo dużą popularnością, w ostatnim czasie, cieszą się również blogi parentingowe.

Jak zarabia się na blogu? Blog zarabia na reklamach lub sprzedaży własnych produktów. Wystarczy na stronie internetowej umieścić reklamy lub treści reklamujące określony produkt usługę. W ten sposób można zarabiać pieniądze na liczbie wyświetleń lub kliknięć w określony link. Im ich liczba jest większa, tym zarobki rosną. Przy zdobyciu wystarczająco dużych zasięgów możesz spróbować swoich sił składając propozycję współpracy firmie, która oferuje nawiązujące do tematyki Twojego bloga produkty. Część z nich z pewnością zgłosi się do Ciebie sama. Blogerzy zarabiają również ze sprzedaży własnych produktów, które dostępne są na ich stronach internetowych. Promują oni sprzedaż koszulek ze swoim logiem, hasłem, bransoletek, czy innych gadżetów. Niektórzy idą o krok dalej i tworzą własne linie – jednak to wymaga już nieco więcej kapitału.

Tutaj nawet nie trzeba wyliczeń. Bez wątpienia:

Na blogu da się zarabiać w internecie 4000 miesięcznie.

Kanał na YouTube

Będąc już w temacie twórców internetowych, nie sposób jest nie wymienić Youtube’a. Ludzie, którzy tworzą w ramach największej w sieci platformy wideo, nie robią tego za darmo. Im wyższa jest ich oglądalność, tym więcej pieniędzy dostają od strony. W przypadku Youtube jest trochę podobnie jak z prowadzeniem bloga. Zmienia się co prawda nieco forma komunikacji z odbiorcą, jednak zasada jest taka sama. Masz coś ciekawego do przekazania? Publiczność będzie chciała Cię słuchać i oglądać Twojego nagrania.

Jaka tematyka filmów będzie najlepsza? To zależnie od tego, w jakim temacie czujesz się dobrze, na czym się znasz i jakie masz umiejętności. Popularnością cieszą się zarówno kanały komediowe, gamingowe, jak i publicystyczne, czy poradnikowe. Wybierz swoją własną dziedzinę i po prostu zacznij nagrywać.

Na czym zarabiają youtuberzy? Youtuberzy zarabiają nie tylko na reklamach, za które otrzymują stosowne wynagrodzenie w ramach platformy. Tutaj – podobnie, jak blogerzy – głównym źródłem zarobku większości z nich jest współpraca z firmami. Jeśli uda Ci się zebrać wystarczająco dużą publiczność będą one otwarte na Twoje propozycje.

Tak samo jak w przypadku bloga, nie trzeba konkretnych wyliczeń, ale bez wątpienia:

Na YouTube da się zarabiać w internecie 4000 miesięcznie.

Na czym nie da się zarabiać 4000 zł miesięcznie

Poza powyższymi metodami, warto wspomnieć jeszcze o innych, równie popularnych. Wprawdzie nie zagwarantują nam zarobku rzędu 4000 miesięcznie, ale mogą stanowić całkiem przyjemny dodatek. Zwłaszcza w połączeniu z reflinkami.

Klikanie w reklamy

Już od kilkunastu lat możliwe jest zarabianie w Internecie przez klikanie w reklamy. Taka praca w domu nie jest jednak często zbyt efektywna. Średnio można dzięki temu zarobić bowiem kilkanaście złotych miesięcznie, a wypłaty są możliwe dopiero po osiągnięciu określonego przez portal internetowy progu. Małe wyliczenia, biorąc przykładowy serwis:

1 obejrzana reklama, trwająca 30 sekund = 1grosz. Wychodzi 2 grosze na minutę, 1 złoty i 20 groszy na godzinę. Szału nie ma, choć na niektórych serwisach można otwierać kilka reklam na raz. Cały dzień klikania wychodzi niecałe 30 złotych, więc do 133 na dzień jeszcze sporo brakuje. Są jeszcze inne możliwości związane z klikaniem w reklamy, jak ptp itp. W artykule skupimy się jednak na zwykłym klikaniu.

Klikając w reklamy nie da się zarabiać w internecie 4000 miesięcznie. Przynajmniej biorąc pod uwagę samodzielne klikanie, bez poleconych.

Wypełnianie ankiet

Ankiety to dobry sposób na zarobek dla studentów i osób, które nie chcą spędzać przed komputerem dużo czasu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że jeśli chodzi o płatne ankiety, zarobki nie przekraczają zwykle 100 złotych miesięcznie. Wynika to z faktu, iż na początku następuje sprawdzenie czy profil osoby podejmującej się wypełnienia ankiety, spełnia oczekiwania jej autorów. Jeśli tak nie jest, na takiej ankiecie nie można niestety nic zarobić. Ciężko o dokładne wyliczenia, ponieważ stawki uzależnione są nie tylko od czasu trwania ankiety, ale również jej tematyki. Przyjmijmy jednak przykładową stawkę:

1 ankieta trwająca 20 minut = 6 złotych. Wychodzi 18 złotych na godzinę, więc już całkiem nieźle. Sporo pracujących na etacie nie może liczyć na takie wynagrodzenie. Teoretycznie szłoby zarabiać w internecie 4000 miesięcznie na samych ankietach, ale… No właśnie, problem nie leży w stawce, ale niestety w ilości dostępnych ankiet. Średnio można liczyć na 3 do 4 ankiet miesięcznie z jednego serwisu, więc nie jest słabo. Rejestrując się w kilku panelach można zwiększyć ilość dostępnych ankiet, ale, aby zarabiać te 4000 trzeba by wypełniać ponad 660 ankiet miesięcznie. Przy 3-4 ankietach od serwisu daje to jakieś 200 paneli ankietowych, w których musielibyśmy mieć konto. Zwyczajnie nie ma tylu paneli, więc:

Na wypełnianiu ankiet również nie da się zarabiać w internecie 4000 miesięcznie.

Pozostałe sposoby na zarabianie przez internet

Są to 2 sprawdzone pomysły, które pozwalają szybko zarobić pieniądze przez internet, ale niestety tylko dla osób pełnoletnich. Nie wymagają one żadnych dodatkowych umiejętności, więc wystarczy w zasadzie kilka kliknięć by zarobić przynajmniej kilkaset złotych, a można zdecydowanie więcej:

  • programy partnerskie – wystarczy w zasadzie zarejestrować się i skorzystać z wybranych, darmowych ofert, aby zgarnąć całkiem niezłą premię. Ilość ofert jest również całkiem spora,
  • promocje bankowe – banki często płacą za założenie konta w ich banku, więc wystarczy w zasadzie złożyć wniosek, spełnić kilka prostych warunków i można cieszyć się premią. Konta tego typu są oczywiście najczęściej całkowicie darmowe.

Kolejne opcje, które pozwalają szybko zarobić pieniądze, ale wymagające przede wszystkim nieco szczęścia. Poniższe metody opierają się na czynnikach niezależnych od nas, więc często o powodzeniu decyduje przypadek, choć w przypadku inwestycji nieco wiedzy może pomóc w osiągnięciu sukcesu.:

  • inwestycje krótkoterminowe – skoro o szybkim zarabianiu pieniędzy mowa to oczywiście tylko inwestycje krótkoterminowe wchodzą w grę. Możliwości jest kilka, choć trzeba mieć na uwadze, że ten sposób wymaga wkładu własnego,
  • loterie i zakłady bukmacherskie – bardzo losowy sposób na zdobycie pieniędzy, choć pozwala naprawdę bardzo szybko się wzbogacić i to niedużym kosztem. Niestety szanse na to są dość nikłe, jeśli chodzi o loterie. W przypadku zakładów sytuacja wygląda już nieco lepiej, ale sport również bywa mocno nieprzewidywalny.

Podsumowanie

W internecie da się zarabiać 4000 miesięcznie bez problemu, ale trzeba wiedzieć jakich sposobów się chwycić. Nie każdy jest w stanie zagwarantować odpowiednio wysokie zarobki. Generalnie im łatwiejszy sposób, tym teoretycznie mniejszy potencjał zarobkowy. Najlepszym wyjściem jest założenie bloga lub kanału na YouTube i zarabianie na reklamach, treściach sponsorowanych oraz programach partnerskich. Link do wartych uwagi programów partnerskich znaleźć można zresztą zarówno w górnym, jak i bocznym menu.

Może macie jakieś inne pomysły na to jak zarabiać w internecie 4000 miesięcznie?

8 komentarzy do „Jak zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie

  1. Copywriting to bardzo dobry sposób, żeby sobie dorobić do pensji. Niestety trzeba się trochę naszukać, żeby znaleźć jakieś dobrze płatne oferty. Pewnie wynika to z faktu, że wiele osób jest skłonnych pisać teksty za przysłowiową złotówkę.
    Ale grunt to nie poddawać się i uzbroić się w cierpliwość, bo na ciekawe zlecenia też można trafić 🙂

  2. Stawki dla copywriterów są jakieś śmieszne, żarty jakieś. Kiedy się skończy era JAnuszy Biznesu? Bo jak na razie mam ochotę wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *